Mercedes-Benz uvolnil první snímky nové generace třídy S

„Nejlepší auto na světě.“ Tak charakterizuje sama automobilka Mercedes-Benz novou generaci luxusního sedanu třídy S. Oficiálně se model ukáže až 15. května, ale Mercedes na ochutnávku vypustil prvních několik fotek a detailů o interiéru

Ten nabídne, jak jinak také, prvotřídní materiály a kvalitu. Design byl primárně navrhován pro model s delším rozvorem, který má za úkol nahradit modely končící automobilky Maybach. Na modely této luxusní značky odkazují také zadní sedadla s masážní funkcí se šesti rozdílnými programy, využívající 14 samostatných vzduchových polštářů. 

Mohlo by vás zajímat:  Klasický Golf GTI dělá stále radost

Řidič a spolujezdec vpředu budou mít k dispozici dva velké displeje o rozměru 12,3 palce a systém Comand s procesorem Intel Atom. Pro celou kabinu je k dispozici nový systém, který čistí a následně osvěžuje vzduch, špičkové audio Burmester s až 24 reproduktory a výkonem 1500 wattů nebo špičková izolace okolních zvukových vjemů. 

Rekordmanem se nové „esko“ nejspíše stane v počtu tlačítek. Server Autoweek jich napočítal nejméně 156. 12 tlačítek je na volantu, 23 na dveřích řidiče a 13 na dveřích spolujezdce. Dalších 19 tlačítek je na přístrojové desce, 3 na panelu přístrojů, 4 tlačítka jsou spjata s ventilací, 3 tlačítka jsou na vnitřním zpětném zrcátku a 10 tlačítek najdete na stropě automobilu. 30 tlačítek (15 na každých dveřích) mají k dispozici pasažéři vzadu na dveřích, 9 na středovém tunelu a 2 tlačítka slouží k ovládání ventilace. Na držáku nápojů by měla být další 3 tlačítka a na zadní sloupku pak 4 tlačítka. 

Mohlo by vás zajímat:  Brabus si pohrál s S350 BlueTec

Jak jsem se zmínil již v úvodu, oficiální představení nového Mercedesu-Benz třídy S proběhne 15. května v Hamburku

Zdroj: Mercedes-Benz přes autoweek.com a worldcarfans.com