Mercedes chystá malé ~Géčko~, ponese označení GLG

Německá automobilka má momentálně plány k zahájení vývoje malého „bratříčka“ modelu G-Class, který se stane hlavním konkurentem především pro nástupce známého Land Roveru Defender. Podle posledních informací ponese nový menší model označení GLG a měl by mít svěžejší design, maloobjemové motory i ostrou verzi AMG.

Mercedesu používají pracovní název „G-mini“. Malý sourozenec Géčka bude postaven na platformě nové generace A-Class, tu použije taky nový crossover GLA (příchod do roku 2014). GLG by mělo vyčnívat také hranatým stylem, ale modernějším. Objevila se také informace, že Mercedes možná zvažuje i pohon předních kol pro GLG a důvod? Ten je prostý, na něčem podobném pracuje i konkurenční značka Land Rover. Samozřejmě nebude chybět ani pohon všech kol 4Matic, který bude přenášet krouticí moment na nápravy pomocí elektronický řízené spojky Haldex.

Mohlo by vás zajímat:  Kia odhalila čtvrtou generaci SUV Sportage

Pod kapotou malého GLG se ukážou stejné motory jako v třídě A nebo B. Máme na mysli benzínové motory o obsahu 1.6 litru (91 kW) a 2.0 litru (116 kW nebo 157 kW). Mimo to se najde i něco pro příznivce „černého dýmu“. Nabídka vznětových agregátů začíná 1.8 (81 kW), pokračuje 2.1 litru o výkonech – 101 kW; 126 kW a 152 kW. Vrcholné GLG AMG by mělo přijít s výkonem okolo 350 koní, sedmistupňovou automatickou převodovkou, přepracovanou přední nápravou, lepšími brzdami a tak dále. Pokud „malé Géčko“ dostane zelenou do výroby, tak premiéra se odehraje v roce 2015.

Mohlo by vás zajímat:  UAZ představil tři speciální edice modelu Patriot

Fotogalerie: autobild.de