Mercedes CLC připraven na New York

Německá automobilka Mercedes-Benz se již nezadržitelně připravuje na autoshow v New Yorku. Ptáte se, co bude hlavním lákadlem na stánku výrobce se stříbrnými šípy ve znaku? V prvé řadě beze sporu model CLC, který bude vyjíždět na platformě dříve představené nové třídy B, přičemž se dle filozofie značky bude jednat o kompaktní alternativu k luxusnímu čtyřdveřovému kupé CLS.           

Nové CLC bude představovat nový vstupní model v kategorii sedanů. Společně s třídou A a B tak budou nejlevnější možností, jak vstoupit do luxusního světa Mercedesu.           

Mohlo by vás zajímat:  Jak by vypadala nová Fabia ve sportovní verzi RS

Tím to však nekončí. Mercedes totiž pracuje na vývoji další alternativy třídy B. Bude se jednat o kompaktní SUV, které se hrdě pustí do boje s BMW X1, Audi Q3 nebo Range Roverem Evoque. Pod kapotou by se mohly objevit jednotky 250 CDI a 180 CGI. Začátek výroby modelu GLC je plánován na rok 2014.           

Rozhodně však nebude od věci si ujasnit, jak to bude s pohonem vozů CLC a GLC. Vzhledem ke svému původu u třídy B se nedá očekávat jiná možnost, než přední hnaná náprava. To ostatně vyplývá z oficiálního prohlášení automobilky, která bude svým malým vozům poskytovat shodnou platformu MFA.

Mohlo by vás zajímat:  Nissan představil auto pro mladé Číňany

Fotografie: WorldCarFans.com