Mercedes CLS 63 AMG v úpravě od VÄTH

 

Pojďme se podívat, jak to vypadá, když si vezme úpravce VÄTH do parády již tak nabroušené CLS 63 AMG. Upřímně řečeno jsem se z výstupních hodnot opravdu posadil na zadek!

           

V dnešní úpravě se ani tak nejedná o styling, jako o výkon. Balíček V63RS za 12 800 € doplní vůz o optimalizovanou řídící jednotku, intercooler a kompletní nerezový výfukový systém. Díky těmto změnám ze sebe motor dostane neuvěřitelný výkon 484 kW, což je více, než nabízel supersportovní model SLR McLaren! Točivý moment 960 Nm Vás již pak nepřekvapí, stejně jako zrychlení z 0-100 km/h za 3,9 vteřiny a maximální rychlost 325 km/h.

Mohlo by vás zajímat:  Audi e-tron začíná na americkém trhu ztrácet. Po dvouměsíčním úspěchu přišel pokles o celých 16 %

           

Po stránce vnějšího designu se toho opravdu mnoho nezměnilo. Za zmínku stojí malý, leč funkční spoiler na víku zavazadlového prostoru, zadní difuzor a 20“ litá kola, obutá do nových vysokorychlostních pneumatik. O bezpečné zastavení vozu se postará posílený brzdový systém, dokonalou stabilitu v zatáčkách dodají nové sportovní pružiny.

           

Drobnými změnami prošel i interiér. Zde se nachází nový sportovní volant, čalounění z uhlíkových vláken a kaplička přístrojů, kde je nyní rychloměr cejchován až do rychlosti 360 km/h. 

Mohlo by vás zajímat:  Volvo přichází s novou vlajkovou lodí