Mercedes drobně upravil dodávku Sprinter

Jeden z nejprodávanějších automobilů v kategorií dodávek do 3,5 tuny, Mercedes-Benz Sprinter, dospěl do zhruba poloviny svého životního cyklu. Taková meta obvykle značí modernizaci a nejinak je tomu i v tomto případě. 

Spíše než na vzhled se však Mercedes zaměřil na techniku. Pod kapotu se totiž dostaly dieselové jednotky, které splňují přísnou emisní normu Euro VI. V nabídce se objevují čtyř- a šestiválce o výkonu od 95 do 190 koní. Nechybí ani alternativa – tou je ve Sprinteru přeplňovaná jednotka 1.8 o výkonu 156 koní, která spaluje kromě klasického benzínu také zemní plyn. K motorům jsou pak na výběr dvě převodovky – šestistupňový manuál Eco-Gear nebo sedmistupňový automat 7G-Tronic Plus

Pokud pomineme novinky pod kapotou, lehkého oživení se dočkal také vzhled vozu. Přední část zaujme novými světlomety, maskou a nárazníkem, v zadní části automobilu se nacházejí nová skupinová světla. Interiér se dočkal nového čalounění, tenčího věnce volantu, nové hlavice řadící páky, nové generace navigace s rádiem a Bluetooth a příplatkového hliníkového dekoru. 

Objednávky na novinku začnou dealeři přijímat v červnu, zákazníci se jich dočkají v září. 

Zdroj: Mercedes-Benz

Komentáře