Mercedes modernizoval třídu E Coupé a Cabriolet

Jen pár týdnů uběhlo od uvolnění prvních snímků modernizovaného sedanu a kombi třídy E od Mercedesu a nyní tu máme další dvě „éčka“. Tentokrát se však jedná o daleko sportovnější verze kupé a kabriolet

Ovšem ani ty nebyly ušetřeny poměrně rozsáhlého faceliftu. Zcela nová je přední část, kde zmizla dvoudílná světla a nová jednodílná mají hojné využití diod LED. Nové jsou také oba nárazníky, maska chladiče pouze s jednou příčkou a velkým logem uprostřed a zadní světla, která dostala novou grafickou podobu. 

V interieru se měnil hlavně volant, který je převzatý ze sedanu resp. kombi. Na středové konzoli dále hledejte analogové hodiny, zlepšit by se měly i materiály a konečně – nově je k dispozici vykládáním palubní desky hliníkem nebo dřevem. 

Ani v kupé a kabrioletu nesmí chybět poslední vychytávka Mercedesu – stereoskopická kamera (v Mercedesu ji označují Stereo Multi-Purpose Camera). Ta snímá pomocí dvou obrazových vstupů prostor až 500 metrů před autem pod úhlem 45 stupňů a je schopna vytvořit 3D mapku, která ukazuje prostředí až 50 metrů před vozidlem. To napomáhá hlavně dalším bezpečnostním systémům v automobilu, které tak lépe reagují na danou situaci. Kromě ní dostane E Coupé/Cabriolet také například adaptivní podvozek, rozpoznávání dopravních značek, varování při vybočení z jízdního pruhu nebo systém varující před havárií. Kabriolet navíc dostane větrný „štít“ Aircap, jež se automaticky vysune při rychlostech vyšších než 40 km/h. 

Pod kapotou se objeví podobná nabídka motorů jako v klasickém sedanu nebo kombi. Základní zážehovou jednotkou je přeplňovaný dvoulitr ve verzi E 200 o výkonu 184 koní. Nad ním stojí verze E 250 se stejným motorem, ale výkonem 211 koní. Dalším stupněm jsou modely E 300 resp. E 350 s atmosférickým třiapůllitrovým šestiválcem a výkonem 252 resp. 306 koní. Předposledním benzínovým motorem je dvakrát přeplňovaný šestiválec 3.0 o výkonu 333 koní ve verzi E 400. Úplným vrcholem je verze E 500 s dvakrát přeplňovaným osmiválcem 4.6 a výkonem 408 koní. 

Mohlo by vás zajímat:  Brabus představil první úpravy nové třídy S

Základní naftovou verzí je E 220 CDI se čtyřválcem 2.1 a výkonem 170 koní. Nabídka pokračuje přes E 250 CDI se stejným čtyřválcem naladěným na 204 koní a končí u verze E 350 BlueTec, která je vybavena šestiválcem 3.0 o výkonu 265 koní.

Výkon motoru je na silnici přenášen skrze automat 7G-Tronic Plus, který se ovládá pádly pod volantem. 6-ti stupňový manuál přijde na řadu až v průběhu tohoto roku. 

Kompletní modernizovaná řada E se představí na nadcházejícím detroitském autosalonu, který začíná 14.1.2013…