Mercedes naznačuje konec éry spalovacích motorů

Už jste si určitě všimli, že u automobilů nastává doba elektrifikace. Tlak na citlivost vůči životnímu prostředí dostává pomalu ale jistě také legislativní podobu, a tak více a více automobilek, bude muset přecházet právě na elektrické modely svých vozů. Spalovací motory tak budou muset pomalu z nabídky jednotlivých automobilek mizet. Mercedes-Benz se rozhodl tuto situaci řešit již teď a nechal se slyšet, že již za dvacet let možná nebudete moci koupit Mercedes se spalovacím motorem.

Od roku 2039 uhlíkově neutrální Mercedes

Uhlíkově neutrální vozy dostal za úkol Ola Källenius, ředitel pro výzkum a vývoj společnosti Daimler AG. To znamená, že se musí zaměřit na ústup spalovacích motorů a zaměřit se na vývoj ekologicky neutrálních vozů bez emisí CO2. Tato strategie dostala jméno Ambition2039 a její základní myšlenky jsou následující:

  • více než padesátiprocentní podíl elektromobilů a plug-in hybridů do roku 2030,
  • od roku 2030 zatím ale strategie určena nebyla.

Zbývají tři generační obměny vozů značky Mercedes

Aby automobilka dosáhla svého vytyčeného cíle s neutrálními CO2, zbývají jí k tomu celkem tři generační obměny vozů. A ačkoli se nám horizont 20 let může zdát dlouhý, úkol to rozhodně jednoduchý nebude. Sám Ola Källenius se nechal slyšet, že dnes ještě nemůže být jasné, jaké technologie budou za dvacet let na trhu převládat.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora