Mercedes představil prodlouženou verzi sedanu třídy E

Německá automobilka Mercedes-Benz ukazuje na právě probíhajícím autosalonu v Šanghaji konkurenta prodloužených verzí sedanů Audi A6 a BMW řady 5. Výrobce tak zareagoval na rostoucí poptávku po prodloužených luxusních sedanech. 

Na délku má prodloužené „éčko“ 5019 mm, přičemž 3014 mm z této délky zabírá rozvor náprav. Znamená to, že rozvor prodloužené třídy E je o 140 mm delší, než u výchozího modelu. V interiéru se to projeví zejména na zadních sedadlech, kde je o 14 cm více místa než u klasické verze. Kufr nabízí v základu 540 litrů.

O pohon se bude starat výhradně trojice verzí – E 260 L BlueEFFICIENCY se čtyřválcem o výkonu 204 koní, E 300 L s šestiválcem o výkonu 245 koní a E 400 L se šestiválcem o výkonu 333 koní. Všechny verze budou standardně vybaveny automatickou převodovkou. 

Zbytek novinek kopíruje ty u modernizovaného „éčka“. Na výběr jsou tak také dva designy přední partie, systém Pre-Safe nebo kamera s rozsahem 360 stupňů. Prodlouženou třídu E si budou moci vychutnávat pouze čínští zájemci a to za doposud blíže nespecifikovanou cenu.

Zdroj: Mercedes-Benz