Mercedes S 63 AMG Coupé prošel rukama úpravce Voltage Design

Nový Mercedes-Benz S 63 AMG Coupé se na trhu ještě téměř neohřál a u Voltage Design si pro něj připravili tuningový balíček. Ten naštěstí zasahuje do designu jen velmi střídmě a spíše se soustředí na věci pod kapotou.

Tam je samozřejmě i nadále 5.5litrový osmiválec s dvojicí turbodmychadel, ale namísto sériových 585 koní a 900 Nm má kupé od Voltage Design v základní konfiguraci 800 koní a 1150 Nm! Upravena byla elektronika, nově s označením VD Strom 800, nový je výfukový systém, chladič vzduchu, závodní filtry nebo potrubí, především je však třeba zmínit instalaci větších turbodmychadel. To ale není všechno, protože instalací elektroniky VD Strom 850 a již zmíněných turbodmychadel totiž vzroste výkon na 850 koní. Točivý moment zůstane na 1150 Nm.

Mohlo by vás zajímat:  Mercedes-Benz Antos a Actros také jako karavan

Co se týče designu, vyvinuli inženýři nový karbonový paket, zahrnující přední splitter, masku chladiče včetně nového loga, nasávací otvory v kapotě, kryty zrcátek, nástavce prahů, zadní spoiler a difuzor. Za příplatek může být z karbonu vyrobena celá kapota. 22palcová kola CVT má na svědomí firma Vossen, za nimi se skrývají karbon-keramické brzdy se čtyřmi pístky. Podvozek dostal stavitelné pružiny, snižující světlou výšku o 10 – 35 mm.

Zdroj: Voltage Design