Mercedes SLC se loučí. Automobilka mu vzdá poctou poslední „Final Edition“

Po dlouhých 23 let se loučí krásný malý roadster, který svého času vyvolal velký poprask mezi fanoušky značky Mercedes-Benz. SLC řekne své sbohem každopádně ve velkém stylu. Na ženevském autosalonu bude představena jeho poslední verze, která je příznačně nazvána SLC Final Edition.

Na SLC většina fanoušků vzpomíná jako na malé, sexy auto se skládajíc střechou, které svého času dokázalo opravdu ohromit. Pro mnohé byl jednoduše ztělesněním dokonalosti. Pár chybiček automobilka během let vychytala, a vůz se tak stal vhodným cílem pro ty, kteří si SL nemohli dovolit, nebo jednoduše nechtěli tolik utrácet.

Konkurenci už nestíhá

Během let auto nabízelo ledacos. Jednou z bizarnějších vychytávek byl systém ofukování krku teplým vzduchem. Co se velmi osvědčilo, byla i ďábelská verze SLK 55 AMG s vidlicovým osmiválcem. Bohužel o auto už není ve velké konkurenci zájem, a proto se automobilka rozhodla dát mu po více než dvaceti letech sbohem. Poslední edice se ale v mnohém vrací ke kořenům a k tradici, avšak v novém kabátu odpovídajícímu současným požadavkům:

  • snížený sportovní podvozek
  • osmnáctipalcová kola AMG
  • sportovní brzdy
  • interiér z luxusní kůže

V nabídce jsou všechny agregáty. OD CLC 180 (115 kW/156 k), až po šestiválec AMG SLC 43 (287 kW/390 k). Cena zatím není uvedena, ale lze očekávat, že pokud bude alespoň trochu rozumná, řada skalních fanoušků si bude chtít tuto poslední verzi svého oblíbeného automobilu pořídit.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora