Mercedes třídy S dostal signifikantní prodloužení

Čekání na Mercedes S-Class Pullman, tedy opulentní prodlouženou limuzínu, která se nespokojí s ničím, co není nejluxusnější, je a ještě nějakou chvíli bude dlouhé. Kdo by po prodlouženém vrcholném modelu stuttgartské automobilky zatoužil přece jenom dřív, řešení pro něj má úpravce Ares Atelier.

Prodlouženou karosérii na 21palcových kolech s karbonovým bodykitem na silnici asi jen tak nepřehlédnete, hlavní část úprav však leží v interiéru. Limuzína dostala šest sedadel čalouněných kůží Nappa, přičemž vzadu se sedí ve dvojici naproti sobě, chladničku, elektrické záclonky pro temperovaná okna o tloušťce 6 mm nebo úložný prostor pro skleničky na šampaňské. Pokud cestující omrzí bez nadsázky konferenční rozhovor mezi osmi očima, mohou využít 17palcové obrazovky s rozlišením HD, bezdrátové připojení k internetu s externí anténou, upraveného audiosystému nebo iPadů. 

Mohlo by vás zajímat:  MGB GT na prodej

Změny se samozřejmě dotkly i techniky, především šasi, které bylo zesílené. Pod kapotou je pohonná jednotka, upravená až na 600 koní. Objem či počet válců však technici Ares Atelieru nezveřejnili. Pravděpodobně se však jedná o šestilitrový dvanáctiválec z verze S 600 o standardním výkonu 530 koní. 

Zdroj: Ares Atelier