Mercedes třídy V dostane balíček AMG Line

AMG se celou svou historii zabývá osobními či terénními modely Mercedesu (s krátkou vsuvkou u Mitsubishi), dodávkám se nicméně obloukem vyhýbalo. I tento „předsudek“ se však německým inženýrům povedlo zbořit, to když do Frankfurtu míří třída V s paketem AMG Line.

Vizuálně je to už taková klasika – agresivnější nárazníky doplňují nástavce prahů, střešní spoiler a 19palcová kola v unikátním AMG designu. Kabina se v základní konfiguraci drží při zemi, když standardní vzhled oživují pouze chromované výdechy ventilace, pedály z broušeného hliníku a dekory, připomínající karbon. V seznamu příplatkové výbavy se však koncový zákazník může pořádně „rozšoupnout“. Objevuje se v něm totiž panoramatická střecha, velká středová konzole s chladicím boxem, LED diodami podsvětlené držáky termohrnků, klimatizace pro zadní cestující nebo dva držáky iPadů pro zadní část auta.

Pokud něco nosí loga AMG, pak musí mít alespoň základní sportovní výbavu. U třídy V to jsou 17palcové kotouče brzd se třmeny s logem Mercedes-Benz, o 15 mm snížený sportovní podvozek a tužší naladění pružin, respektive tlumičů. Ty mohou být za příplatek adaptivní. Ceny stuttgartská automobilka nezveřejnila, balíček AMG Line je však kompatibilní se všemi motorizacemi a délkami karosérie.

Mohlo by vás zajímat:  Italdesign představil koncept Parcour

Zdroj: Mercedes-Benz