Mercedes třídy V dostane balíček AMG Line

AMG se celou svou historii zabývá osobními či terénními modely Mercedesu (s krátkou vsuvkou u Mitsubishi), dodávkám se nicméně obloukem vyhýbalo. I tento „předsudek“ se však německým inženýrům povedlo zbořit, to když do Frankfurtu míří třída V s paketem AMG Line.

Vizuálně je to už taková klasika – agresivnější nárazníky doplňují nástavce prahů, střešní spoiler a 19palcová kola v unikátním AMG designu. Kabina se v základní konfiguraci drží při zemi, když standardní vzhled oživují pouze chromované výdechy ventilace, pedály z broušeného hliníku a dekory, připomínající karbon. V seznamu příplatkové výbavy se však koncový zákazník může pořádně „rozšoupnout“. Objevuje se v něm totiž panoramatická střecha, velká středová konzole s chladicím boxem, LED diodami podsvětlené držáky termohrnků, klimatizace pro zadní cestující nebo dva držáky iPadů pro zadní část auta.

Mohlo by vás zajímat:  Chevrolet odtajnil výkonové parametry nové Vette Z06

Pokud něco nosí loga AMG, pak musí mít alespoň základní sportovní výbavu. U třídy V to jsou 17palcové kotouče brzd se třmeny s logem Mercedes-Benz, o 15 mm snížený sportovní podvozek a tužší naladění pružin, respektive tlumičů. Ty mohou být za příplatek adaptivní. Ceny stuttgartská automobilka nezveřejnila, balíček AMG Line je však kompatibilní se všemi motorizacemi a délkami karosérie.

Zdroj: Mercedes-Benz