Mercedes upravil multimediální systém ve třídě E

Nová generace Mercedesu třídy E již pomaličku klepe na dveře, ta stávající se však ještě před naplněním své cesty dočká poslední verze multimediálního systému Comand Online s nejrychlejším mobilním připojením 4G LTE.

Standardní výbavou nicméně i nadále zůstane multimediální systém Radio 20 CD se sedmipalcovou obrazovkou Media Display s 3D efektem, CD a MP3 přehrávačem, rádiem, Bluetooth konektivitou, dvěma USB porty, slotem pro SD kartu a rozhraním Media Interference pro připojení iPhonu nebo iPodu. Volitelnou funkcí je nová navigace Garmin Map Pilot s ovládáním skrze ovladač i hlas, ukládám informací na paměťovou kartu, 3D zobrazováním a funkcí pro ukládání zajímavých míst.

Více zájemců o třídu E bude nicméně zajímat modernizovaná verze infotainmentu Comand Online se sedmipalcovou obrazovkou Media Display s 3D efektem. Jeho součástí je nejrychlejší mobilní připojení 4G LTE s rychlostí uploadu 75 Mb/s a downloadu 330 Mb/s, přehrávač DVD a navigace s 200 GB hard diskem a tříletou bezplatnou aktualizací. Pokud bude auto stát, je možné využívat dalších funkce jako videochatu nebo televize, i po rozjezdu budou k dispozici aplikace Service Mercedes-Benz nebo Mercedes-Benz Radio. Na cestách se bude hodit funkce Live Traffic Informationtříletým bezplatným servisem o aktuální dopravní situaci. Data jsou stahována samozřejmě z internetu, v zahraničí je pak třeba mít aktivovaný datový roaming (i tak je ale funkce v mnoha státech nedostupná).

Vedle upravené telekomunikace bude verze E 220 BlueTEC s naftovým motorem o výkonu 170 koní s točivým momentem 400 Nm dostupná i jako čtyřkolka 4Matic se sedmistupňovým automatem 7G-Tronic Plus. Čtyřkolku již naleznete v českém ceníku, když startuje na 1 228 150 korunách. 

Zdroj: Mercedes-Benz

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Audi končí s automaty multitronic