Městský elektromobil Honda e odhalen. Ujede až až 220 kilometrů

Před dvěma lety, na IAA 2017, se světu představila japonská verze malého městského elektromobilu od Hondy. Nyní se na slavném autosalonu představila jeho produkční verze, která nese jednoduchý název Honda e. Pojďme se podívat, s jakými změnami Japonci přišli.

Propracované detaily s maximálním využitím

Dva roky stará verze městského elektromobilu Honda Urban EV má svou novou verzi, která se právě představila na IAA 2019. Nová produkční podoba nabízí designovou čistotu a maximální využití. Je to evidentní už díky kompaktním rozměrům a celé řadě drobných detailů. Jedním z nejvýraznějších detailů jsou ovšem kamery na bocích, které jsou schopné přenášet obraz na palubní desku. Díky tomuto vylepšení se Honda v této oblasti dostává na první místo. Navíc díky kamerám dochází k:

  • lepší aerodynamice vozu
  • stylistice vozu by
  • vyšší bezpečnosti posádky

Dalším detailem, na které je vhodné upozornit jsou zapuštěné vyjíždějící kliky, díky kterým působí vůz jednoduše, elegantně a hladce. Je opět tedy tím roztomilým městským elektromobilem. V interiéru vozu objevíme plně digitální přístrojovou desku s mnoha LCD obrazovkami. A najdeme zde rovněž materiály, které dokonale vystihují jednoduchost a eleganci modelu.

Nejkompaktnější vůz ve své třídě

Honda e ukrývá pod kapotou elektromotor s výkonem buď 100 kW nebo 113 kW. Točivý moment zde dosahuje 315 N.m. a z nuly na sto to zvládne za 8 vteřin.  Baterie má kapacitu 35,5 kW a na jedno nabití ujede až 220 km. Jde tak nejkompaktnější vůz ve své třídě. Vozidlo je vybaveno pohonem zadním kol a komunikativním řízením, čímž nám dopřává zábavný a sportovní pocit z celé jízdy.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora