Mexická automobilka Vühl představila svůj první sporťák

Na tradičním a dnes již legendárním Festivalu rychlosti v anglickém Goodwoodu spatří světlo světa hned několik automobilů. Mezi novinkami běžných značek se ukáže i pár nových jmen na automobilovém nebi. Mezi ty patří i mexická automobilka Vühl

Její první sportovní model 05 je postaven kolem monokoku z lepených a voštinových hliníkových částí. Karosérie je vyrobena z plastů, které jsou také vyztuženy uhlíkovými vlákny. Díky všem těmto lehkým materiálům je suchá váha nového automobilu pouze 695 kg. Podobně je na tom i konkurence – KTM X-Box nebo BAC Mono. 

K pohonu otevřeného modelu slouží přeplňovaný čtyřválec 2.0 EcoBoost původem od Fordu, který má ale díky několika úpravám výkon 289 koní a točivý moment 420 Nm.  Díky lehké konstrukci zvládá 05 sprint na 100 km/h za 3,7 vteřiny a maximální rychlost je 245 km/h. Výkon je přenášen na zadní kola o rozměru osmnáct palců (ta přední mají o palec méně). Na bezpečné zatavení dohlížejí vrtané kotouče o průměru 310 mm vpředu a 280 mm vzadu. 

Styling karosérie je nápadně podobný konkurenci, kterou zmiňuji výše. Tedy ne že by Mexičané opisovali, ale chybějící střecha, větší větrný štít nebo dvoumístná konfigurace řadí Vühl do kategorie aut, která na běžné ježdění prostě nepoužijete. 

Tomu konec konců odpovídá i cena – základní cena ve Velké Británii je 55 000 liber (cca 1 685 000 Kč). Británie je spolu se Severní Amerikou také jediná oblast, kam se Vühl 05 zatím podívá. 

Zdroj: Vühl