Mezi nejspolehlivější auta poslední dekády patří modely, do kterých by to málokdo řekl

Přestože někteří výrobci nabízejí ke svým vozům prodloužené záruky, ne vždycky je majiteli auta záruční servis opravdu přiznán. Nehledě na to, že když auto potřebujete k dennímu ježdění, nepotěší vás ani bezplatná oprava, která se protáhne na několik dní. Naštěstí existují i modely, které se mohou doložitelně pochlubit nízkou poruchovostí a naopak vysokou spolehlivostí, i když je využíváte opravdu intenzivně. Pětici takových kvalitních aut, která doporučují odborníci z UK, z posledního desetiletí, vám dnes představíme.

Honda Jazz

Spolehlivý a praktický hatchback sice může působit poněkud obyčejně, ale toto auto není určeno k tomu, abyste s ním okouzlovali své okolí. Zejména s dieselovým motorem jde o úsporný držák, který se nemusíte bát koupit ani z druhé ruky. Pohonné jednotky hybridních variant mohou trošku zlobit, a tak je u Hondy Jazz lepší zůstat u klasických spalovacích motorů.

Hyundai Getz

Malý korejský hatchback se prodával jako klasický městský vůz, ve kterém dojedete na nákup, nebo s ním budete pendlovat do práce a z práce. Ale to by byla trošku škoda, v porovnání třeba se Škodou Fabia, která je pro Getz přímým konkurentem, jde o kvalitně zpracované auto se skvělými jízdními vlastnostmi. A co je nejdůležitější, můžete v něm najet stovky tisíc kilometrů bez vážnější poruchy.

Zdroj obrázku: Hyundai

Opel Agila

Opel Agila se prodává také jako Suzuki Splash, rozdíl mezi oběma auty je jen kosmetický. Malý a úsporný hatchback sice neoplývá krásou ani výkonem, na jeho provozu a údržbě ovšem výrazně ušetříte. Nejzajímavější je varianta s turbodieselovým motorem o objemu 1,3 litrů. S kombinovanou spotřebou kolem 4,5 litru nafty na 100 kilometrů má slušné jízdní vlastnosti a kupodivu i nečekaný odpich, o který se stará 74 koní.

Mitsubishi Lancer

První sedan na našem seznamu je Lancer z dílny japonské automobilky Mitsubishi, konkrétně osmá generace tohoto modelu. Mitsubishi je známé svými precizními motory, zejména benzinovými, a to platí také v případě Lanceru. Další silnou stránkou tohoto modelu jsou kvalitní aktivní i pasivní bezpečnostní prvky auta. Mitsubishi Lancer je tak spolehlivým rodinným vozem, který můžeme s klidným srdcem doporučit.

Mohlo by vás zajímat:  Kde převážet kola: střešní nosič versus nosič na tažné zařízení
Zdroj obrázku: Toyota

Toyota iQ

Absolutním vítězem je podle statistik miniauto Toyota iQ, byť v tomto případě nemusí být tvrdá čísla úplně vypovídající. Tohle autíčko totiž většina majitelů využívá jen k popojíždění po městě, a tak má jen málokterá Toyota iQ najeto víc než pár desítek tisíc kilometrů v době, kdy mají jiné vozy na tachometru třeba sto padesát tisíc. Ale ve své kategorii poráží tahle Toyota všechny konkurenty,

Mezi další opravdu kvalitní auta poslední dekády, která mají podle statistik nízkou míru poruchovosti, patří tyto modely:

  • Suzuki Alto
  • Citroën C1
  • Hyundai i20
  • Nissan Almera Tino
  • Hyundai i10
Zdroj: Autorský text