Mezi nejspolehlivější auta poslední dekády patří modely, do kterých by to málokdo řekl

1

Přestože někteří výrobci nabízejí ke svým vozům prodloužené záruky, ne vždycky je majiteli auta záruční servis opravdu přiznán. Nehledě na to, že když auto potřebujete k dennímu ježdění, nepotěší vás ani bezplatná oprava, která se protáhne na několik dní. Naštěstí existují i modely, které se mohou doložitelně pochlubit nízkou poruchovostí a naopak vysokou spolehlivostí, i když je využíváte opravdu intenzivně. Pětici takových kvalitních aut, která doporučují odborníci z UK, z posledního desetiletí, vám dnes představíme.

Honda Jazz

Spolehlivý a praktický hatchback sice může působit poněkud obyčejně, ale toto auto není určeno k tomu, abyste s ním okouzlovali své okolí. Zejména s dieselovým motorem jde o úsporný držák, který se nemusíte bát koupit ani z druhé ruky. Pohonné jednotky hybridních variant mohou trošku zlobit, a tak je u Hondy Jazz lepší zůstat u klasických spalovacích motorů.

Mohlo by vás zajímat:  Vybíráme notebook pro home office a sebevzdělávání: Co by měl mít a čím ho vybavit?

Hyundai Getz

Malý korejský hatchback se prodával jako klasický městský vůz, ve kterém dojedete na nákup, nebo s ním budete pendlovat do práce a z práce. Ale to by byla trošku škoda, v porovnání třeba se Škodou Fabia, která je pro Getz přímým konkurentem, jde o kvalitně zpracované auto se skvělými jízdními vlastnostmi. A co je nejdůležitější, můžete v něm najet stovky tisíc kilometrů bez vážnější poruchy.

Zdroj obrázku: Hyundai

Opel Agila

Opel Agila se prodává také jako Suzuki Splash, rozdíl mezi oběma auty je jen kosmetický. Malý a úsporný hatchback sice neoplývá krásou ani výkonem, na jeho provozu a údržbě ovšem výrazně ušetříte. Nejzajímavější je varianta s turbodieselovým motorem o objemu 1,3 litrů. S kombinovanou spotřebou kolem 4,5 litru nafty na 100 kilometrů má slušné jízdní vlastnosti a kupodivu i nečekaný odpich, o který se stará 74 koní.

Mohlo by vás zajímat:  Ve výběru nejvýhodnějších SUV dominuje Asie, evropské vozy začínají zaostávat

Mitsubishi Lancer

První sedan na našem seznamu je Lancer z dílny japonské automobilky Mitsubishi, konkrétně osmá generace tohoto modelu. Mitsubishi je známé svými precizními motory, zejména benzinovými, a to platí také v případě Lanceru. Další silnou stránkou tohoto modelu jsou kvalitní aktivní i pasivní bezpečnostní prvky auta. Mitsubishi Lancer je tak spolehlivým rodinným vozem, který můžeme s klidným srdcem doporučit.

Zdroj obrázku: Toyota

Toyota iQ

Absolutním vítězem je podle statistik miniauto Toyota iQ, byť v tomto případě nemusí být tvrdá čísla úplně vypovídající. Tohle autíčko totiž většina majitelů využívá jen k popojíždění po městě, a tak má jen málokterá Toyota iQ najeto víc než pár desítek tisíc kilometrů v době, kdy mají jiné vozy na tachometru třeba sto padesát tisíc. Ale ve své kategorii poráží tahle Toyota všechny konkurenty,

Mohlo by vás zajímat:  Znáte rozdíly v tažných zařízeních? Poradíme vám, jaké si vybrat

Mezi další opravdu kvalitní auta poslední dekády, která mají podle statistik nízkou míru poruchovosti, patří tyto modely:

  • Suzuki Alto
  • Citroën C1
  • Hyundai i20
  • Nissan Almera Tino
  • Hyundai i10
Zdroj: Autorský text
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora