Mezi slušně vybavená SUV za nízkou cenu patří Dacia Duster, ale i Kia nebo VW

Vozy SUV mají stále velkou popularitu. Ne vždy se nutně musí jednat o cenově nedostupná auta. Podívali jsme se na cenově výhodné modely, které se na evropském trhu prodávají. Pro toho kdo auto v tomto segmentu hledá, má omezený rozpočet a chce za něj získat co nejvíce, jde o správnou volbu.

Dacia Duster 1.3 TCe 130 Prestige

Vozy Dacia jsou obecně známé svou nízkou cenou. Rumunská automobilka cílí především na ty, kteří hledají jednoduchost, ale přesto dobrou kvalitu. Jako zajímavá volba se proto v rámci Evropy jeví Dacia Duster 1.3 TCe 130 Prestige. Motorizace s výkonem 130 koní a točivým momentem 240 Nm plně dostačuje potřebám většiny majitelů, kterým stačí zrychlení z nuly na stovku za 10,6 sekundy. Nijak špatná není spotřeba, v testech dosahující hodnoty 7,6 litrů na sto ujetých kilometrů.

Zdroj obrázku: Kia

Kia Stonic 1.0 T-GDI 100 PS

Korejské vozy se v Evropě těší stále větší popularitě. Ukazuje to statistika prodejnosti jak vozů Hyundai, tak i vozů značky Kia. A na tu se nyní zaměříme. Konkrétně na model Stonic 1.0 T-GDI 100 PS. Tento model prodávaný v Evropě láká nejenom na povedený design, ale i slušnou výbavu. A nezklame ani litrový motor, který nabízí rovných sto koní a točivý moment 172 Nm. Z nuly na stovku to auto zvládne za 10,3 sekundy.

Nissan Qashqai 1.3T 140 k Acenta

Jsou evropské země, kde je Nissan Qashqai velmi populárním vozem. A jeho prodeje postupně stoupají i v dalších. Vliv na to má určitě i tento náš doporučovaný evropský model se slušným benzinovým motorem o výkonu 140 koní. Díky tomu má auto slušnou dynamiku i zrychlení, ale dokáže si také zachovávat rozumnou spotřebu, která v testech dosáhla na hodnotu 7,6 litrů na sto ujetých kilometrů. Auto nijak nezklame ani svou praktičností, a to díky zavazadelníku o objemu 430 litrů.

Mohlo by vás zajímat:  Odborníci zveřejnili seznam značek se stáčeným tachometrem. Jedna dominuje
Zdroj obrázku: Nissan

Volkswagen T-Cross 1,0 TSI 95 PS Life

Mnohdy se říká, že jsou vozy VW spíše dražší. Ne vždy to ale platí. Zajímavý Volkswagen T-Cross dostupný v Evropě to jenom potvrzuje. Ve výbavě Life totiž nabídne víceméně vše, co běžný řidič ke svému cestování potvrzuje. Litrový motor TSI se svým výkonem 95 koní a točivým momentem 175 Nm sice není oslňujícím trhačem asfaltu, ale i ten na běžnou jízdu stačí. Výsadou auta je určitě praktičnost, třeba pokud jde o zavazadelník, který lze posunem zadního sedadla zvětšovat a zmenšovat v rozmezí od 347 do 417 litrů.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora