MG představilo nový crossover GS

Vůbec prvním crossoverem v historii britské (a dnes už vlastně i čínské) automobilky MG bude model GS. Ačkoliv to podle prvních fotek nevypadá, velikostně přeroste i Nissan Qashqai a zařadí se po bok Mazdy CX-5 nebo Toyoty RAV4.

Podobně jako všechna nová MG bude i GS sázet především na líbivý design, na prvních fotkách potržený oranžovým lakem a velkými koly v zajímavém designu. Jak už je u vozů čínské produkce zvykem, nešetřilo se hranami a nejrůznějšími záhyby, celek však na fotkách vypadá překvapivě kompaktně. Asi jen málokdo by mu hádal 4500 mm na délku, 1855 mm na šířku, 1675 mm na výšku a 2650 mm mezi nápravami. 

Mohlo by vás zajímat:  Opel představil koncept moskevské Mokky

Pod kapotou se z počátku objeví pouze zážehový přeplňovaný dvoulitr o výkonu 220 koní s točivým momentem 349 Nm. Jednotka spolupracuje s pohonem všech kol a šestistupňovým dvouspojkovým automatem, což stačí ke sprintu na 100 km/h za asi 8 sekund. Později se pod kapotu dostane přeplňovaná zážehová patnáctistovka o výkonu 167 koní s točivým momentem 250 Nm, spolupracující s šestistupňovým manuálem nebo automatem. 

Prodej na čínském trhu začne v květnu 2015, Evropa se díky Velké Británii dočká až v roce 2016. Pro starý kontinent se vedle benzínových motorů počítá také s dieselem.

Mohlo by vás zajímat:  Přestavba vozidel pro nejnáročnější řidiče – umí ji ve společnosti…

Zdroj: MG