MGB Frontline Developments – staré MG jako nové

O společnosti Frontline Developments jste asi nikdy neslyšeli. Ale pokud znáte vozy Porsche 911 od firmy Singer nebo Jaguar E-Type od firmy Eagle, tak vězte, že Frontline Developments dělá totéž s vozy MGB. Konkrétně nesou jméno MGB Abingdon Edition.

Tento vůz si můžete pořídit za v přepočtu 3,4 milionů korun. Za tyto nemalé peníze získáte klasický vůz MGB s mnoha moderními úpravami, díky kterým je vůz lépe vybavený a ovladatelný. Pod kapotou je dvoulitrMazdy MX-5 NC. Ten je ovšem řádně upravený, objem byl zvýšen na 2,5 litru a jeho nový výkon je 304 koní. Díky malé lehké karoserii se vůz na 100 km/h rozjede za 3,8 vteřiny. Tachometr je sice ocejchován do 170 mil za hodinu (273 km/h), ale s aerodynamikou MG se k této hodnotě vůz přiblížit neumí.

Mohlo by vás zajímat:  Bentley R-Type La Sarthe na prodej

Z Mazdy MX-5 pochází i šestistupňová převodovka. Kompletního přepracování se dočkal celý podvozek se zcela novou zadní nápravou. To zásadně pozitivně ovlivnilo řízení a ovladatelnost vozu. Vůz ovšem není naladěn čistě na sportovní jízdu, podvozek je schopen zajistit i dostatečně pohodlnou přepravu po nekvalitních silnicích. Díky tomu se tak MGB Abingdon Edition cítí lépe na bežných cestách než na okruhu. V interiéru najdete spoustu doplňků, které mají evokovat retro vzhled vozu. V kůží čalouněné kabině najdete tříramenný volant a klasické chromované spínače. Moderní je ale audio soustava poskytující perfektní zvuk. Navíc si můžete dopřát i satelitní navigaci, klimatizaci nebo vyhřívaná sedadla. Na to majitelé původních MGB rozhodně nebyli zvyklí.

Mohlo by vás zajímat:  Bentley začíná uvažovat o pořádně velkém SUV

Zdroj: Motorauthority