Michaela Sacherová – The Best of 2014!

V automobilových soutěžích sice sezona dávno začala, ale drifteři si ještě můžou vychutnávat zimní přestávku. A tak je asi ideální čas ohlédnout se zpět za uplynulým rokem Michaely Sacherové. Ano, nesetkáváte se s ní na naší stránce poprvé, a rozhodně ani naposled.

I loni se toho v zimě moc nedělo, akorát 25. ledna proběhla v Maďarsku konference drifterů. Míše se v Budapešti naskytla příležitost seznámit se s těmi opravdu nejlepšími jezdci z celé Evropy. Jinak se v zimě plně věnovala přípravě svého BMW E30 a stavbě nového Lexusu SC (Toyoty Soarer), který se má stát její novou ostrou katanou pro boje v nadcházející sezoně.

Na první závod došlo až 8. května, kdy se v Mostě sjeli účastníci Czech Drift Series. Celkem se přihlásilo 19 jezdců, většina z nich měla pod kapotou agregáty mnohem výkonnější než stařičké BMW. Míša se ale konkurence nezalekla, zajela čtvrté místo v kvalifikaci a tuto pozici si udržela v závodě. A dost aut s výkonem 360 nebo 380 koní zůstalo za ní. To potěší, zvláště když na velkém okruhu je výkonostní handicap sakra znát.

Mohlo by vás zajímat:  6.OCTAVIA SRAZ 2014

Na konci května pak v rámci jedné z německých rally v Possnecku proběhla akce Drifting in the city. Ukolem všech účastníků, které si pořadatelé pozvali, bylo předvést ve městě pořádnou show. Tisíce natěšených fanoušků vytvořili senzační atmosféru a bouřlivým potleskem odměňovali každou gumovačku a každý drift. I přes drobné zaváhání Míša zanechala dobrý dojem a mohla mít radost z úžasných zážitků. Kdy jindy si můžete pořádně zadriftovat uprostřed města a nevidět se večer v bulvárním zpravodajství s odstrašujícím titulkem.

Toho se ale Míša bát nemusela, naopak si užila význam slova titulek v té příjemnější rovině. V červnu se totiž objevila na titulní stránce časopisu Journal.

Mohlo by vás zajímat:  Rallye Praha Revival - Opět velmi podařený podnik

Červenec se nesl ve znamení závodu Destruction DerbySosnové. Tuhle novou zkušenost si Míša nechtěla nechat ujít, protože to zní jako senzační zábava. To se splnilo na výbornou. Míša chtěla sice auto hodit na boudu, aby si to pořádně užila, ale místo toho si vybojovala třetí místo v cíli. Skvělý výsledek na první pokus.

V srpnu zavítala Czech Drift Girl na Test Day firmy Tym-Motorsport, kde předvedla velkou show. Za svoje řidičské umění sklidila velký potlesk od fanoušků. Při té přiležitosti s ní udělali reportáž do hlavních zpráv i redaktoři TV Prima. A možnost udělat rozhovor jsme si nenechali ujít ani my.

A trochu té mediální pozornosti na naší drifterce ulpělo i v září. To se při desetiletém výročí Girls Tuning fotil kalendář pro rok 2015, ve kterém nechyběla ani Míša se svým BMW. Navíc poskytla i rozhovor pro All TV.

Mohlo by vás zajímat:  Šarišský okruh veteránov - Fotogalerie

Po konci sezony už opět zbývá více času na Lexus, aby se její dokončení stihlo před startem sezony 2015. Se stavbou samozřejmě Míše pomáhá hlavně její táta, kterému patří i její poděkování: „Je se mnou při každém závodě, sdílí se mnou veškeré nervy, problémy s technikou a staví mi novou zbraň pro tento rok. Slovy ani nelze vyjádřit, jak si svého táty vážím!

Takový tedy byl uplynulý rok Czech Drift Girl. Vzhledem k tomu, že původně ani neměla jet závody (nakonec skutečně nejela všechny) a chtěla jen stavět nový Lexus, je 7. místo v konečném pořadí z celkových padesáti jezdců skvělým výsledkem. A my jí budem do nové sezony samozřejmě držet palce.

##Sacherova2014##