Miliontá Kia Sportage 4. generace vyrobená na Slovensku

Sportage 1milion

Kia Motors Slovakia v prosinci 2020 vyrobila miliontý kus modelu Sportage čtvrté generace. Současná verze se vyrábí od konce roku 2015, vyrobení jednoho milionu vozů tohoto modelu trvalo přibližně pět let.

Za prvních jedenáct měsíců letošního roku vyrobil výrobní závod na Slovensku zatím více než 140 000 kusů modelu Sportage. Také v roce 2020 tvoří Sportage více než polovinu z celkové produkce slovenského výrobního závodu. Změnu preferencí zákazníků lze sledovat i u tohoto prodejně úspěšného SUV. V posledních letech se přesouvá pozornost k výbavám s benzínovou pohonnou jednotkou – v tomto roce jí bylo vybaveno až 70 % modelů Sportage. K dispozici jsou i verze s dieselovými agregáty, které jsou ve slovenské továrně vyráběny i v elektrifikované verzi jako 48V mild-hybrid. Elektrifikované pohonné ústrojí modelu Sportage bylo letos vyrobeno pro více než 24 tisíc zákazníků.

Mohlo by vás zajímat:  Toyota Auris nové generace - Bližší informace

,Model Kia Sportage čtvrté generace je mezi zákazníky stále velmi populární. Atraktivní design, vysoká kvalita a moderní technologie jsou hlavní pilíře jeho úspěchu. K jeho oblíbenosti v posledním období přispívá i dostupnost elektrifikované mild-hybridní verze, která v tomto roce tvoří zatím více než 18 % výroby modelu Sportage,“ řekl Ján Žgravčák, mluvčí společnosti Kia Motors Slovakia.

Jubilejní miliontý vyrobený kus modelu Sportage aktuální generace ve výbavě GT-Line byl začátkem prosince vystaven v areálu závodu Kia Motors Slovakia. Nepoputuje k zákazníkovi, ale byl součástí soutěže, v níž deset zaměstnanců výrobního závodu Kia Motors Slovakia získalo právě tento vůz na jeden měsíc s plnou nádrží. Vyhrát tento jedinečný automobil mohli po správném zodpovězení otázek právě o této modelové řadě.

Mohlo by vás zajímat:  Mercedes-Benz CLA45 AMG - debut ve Frankfurtu!

Kia Sportage byla druhým typem automobilu po modelu cee’d, která se na Slovensku začala vyrábět ještě v roce 2007 – tehdy to byla její druhá generace. Do roku 2010 bylo v této generaci vyrobeno více než 100 000 vozů. Následující třetí generace, která si získala sympatie mnoha zákazníků po celé Evropě, byla do roku 2015 vyrobena v počtu téměř 800 tisíc kusů. Po sečtení všech tří generací modelu Sportage, které se v závodě Kia Motors Slovakia v Tepličce nad Váhom do konce roku 2020 vyrobily, dojdeme k číslu 1,9 milionu. Více než polovina z tohoto počtu připadá pro stále vyráběnou čtvrtou generaci, jejíž výroba bude pokračovat i v roce 2021.

Zdroj: Kia
Jakub Horák

O Jakub Horák

Kontakt na autora: jakub.horak@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora