MINI Countryman Coupe zachyceno při testování

O skutečnosti, že vráží BMW těžké peníze do značky MINI, víme všichni, stejně jako je všem jasné, kde by MINI bez německé podpory bylo. Krize je však již dávno zažehnána a zájemci o něco exkluzivního již nemusí vybírat pouze ze vzorníku barev, ale také z celé škály modelů. Dobrou zprávou je, že již brzy se portfolio značky rozroste o další kousek. Tentokrát se jedná o Countryman s karoserií kupé, jež právě prochází fází náročného testování.

Mohlo by vás zajímat:  Škoda Yeti Sochi míří do Moskvy

Pokud si vzpomínáte na koncept MINI Paceman, který automobilka představila v lednu 2011, díváte se právě na jeho civilní verzi. Skvělé na tom všem je, že se design vozu od konceptu liší jen v detailech a tak se skutečně dočkáme toho, co jsme z kraje loňského roku obdivovali. Jak vidno, s přední částí si maskovači hlavu nelámali, o to více však zakryli zadní polovinu vozu. Razantnější změny se však ani zde neočekávají.

Pod kapotou se pravděpodobně objeví stejná motorová paleta, jaká je k dispozici pro model Countryman. Znamená to tedy, že se můžeme těšit také na vrcholnou verzi přeplňovaného čtyřválce THP o objemu 1,6 litru a maximálním výkonu 155 kW. Klasicky jej však můžeme očekávat v nejsilnější verzi John Cooper Works.

Mohlo by vás zajímat:  SsangYong ukázal nový kompaktní crossover

Produkční verze MINI Counryman Coupe bude veřejnosti představena na zářijovém autosalonu Paříži. Počátek prodeje můžeme očekávat z kraje roku 2013.