MINI Countryman John Cooper Works v limitované verzi ALL4 Dakar

Britská automobilka MINI se může pochlubit vítězstvím na letošním ročníku slavného závodu Rally Dakar, kde se jí podařilo drtit konkurenci s nasazenými vozy Countryman JCW ALL4. A právě na počest vítězství automobilka oznámila příchod speciální jedenáctikusové limitované edice, která ponese název ALL 4 Dakar

Kromě toho, že se jedná o jeden z nejdelších názvů modelu značky MINI v historii, se bude vůz vyznačovat matně černým lakem karoserie doplněným o efektní zelené pruhy a nápisy „MINI ALL4 Racing“. Mini Countryman JCW ALL4 Dakar bude standardně vybaven 19“ litými sportovními koly z lehkých slitin. Mimořádné úpravy se odehrály i v interiéru vozu, kde najdeme sedadla prošívané zelenou nití a též zeleně prošívané opěrky hlavy. Vůz má také individuální číselnou plaketu se dvoubarevnou obrubou.

Mohlo by vás zajímat:  Šestice nových konceptů Jeepu

Stejně jako standardní Countryman JCW bude i tato limitovaná edice poháněna přeplňovaným 1,6 litrovým čtyřválcovým motorem, který se vyvíjí 218 koní (160 kW) a 280 Nm točivého momentu. To vše je podpořeno systémem pohonu všech kol ALL4, díky čemuž bude mít vůz skvělý grip. MINI Countryman JCW ALL4 Dakar zrychlí z 0-100 km / h za 7,0 sekundy.

Speciální MINI bude k dispozici výhradně ve Francii a díky edici pouhých 11 exemplářů je už téměř jasné, že jeho cena nebude nikterak malá.

Mohlo by vás zajímat:  Mopar upravil dva Jeepy Renegade

Fotografie: MINI