MINI Paceman – Špionážní odhalení!

Pokud si vzpomínáte na skvěle vypadající koncept MINI Paceman, který se představil v závěru roku 2010, udělám Vám nyní radost. Po desítkách nezávislých renderů a trochy exkluzivních příspěvků od špionů se konečně dostáváme dál. Produkční MINI Paceman je na světě, avšak stále s otazníkem, týkající se maskované zadní části.

Kdo si myslel, že se jedná o zcela novou koncepci, mýlil se. MINI Paceman vychází z modelu Countryman a fakticky se vlastně jedná o jeho verzi kupé. To však nic nemění na tom, že se MINI opět povedla pořádná stylovka, která již brzy začne okouzlovat drtivou většinu cílové skupiny zákazníků.
 
Pohonné jednotky Paceman pravděpodobně převezme od Countrymanu. Za základ tedy považujme MINI Paceman One, který bude mít pod kapotou šestnáctistovku o výkonu 72 kW. Naftové agregáty může zastupovat přeplňovaný dvoulitr s výkony 82 a 105 kW, na vrcholu tradičně očekávejme verzi S, která poskytne prostřednictvím přeplňované benzínové šestnáctistovky výkon 135 kW. 
 
MINI Paceman se veřejně představí již na zářijovém autosalonu v Paříži. Základní ceny budou pravděpodobně trochu vyšší než u nejlevnějšího Countrymanu (485 000,- ), proto počítejme zhruba s 500 000 korunami za verzi Paceman One