Mini připravuje pro Ženevu koncept nového Clubmanu

S příchodem SUV CountrymanMini dávno není jen to malé roztomilé autíčko, které se vleze všude, kam Vás napadne. A pokud se zaměříme na koncept příští generace kombi Clubman, zjistíme, že i Mini může vyrůst do takřka gigantických rozměrů.

S délkou 4223 mm, šířkou 1844 mm a výškou 1450 mm překonává nový Clubman nejen předchůdce o 262 mm na délku, 161 mm na šířku a 12 mm na výšku, ale stává se rázem největším Mini všech dob. V porovnání s doposud největším Countrymanem má k dobru 128 mm na délku a 54 mm na šířku.

Mohlo by vás zajímat:  Hyundai Intrado Concept 2014 - Korejská vize budoucnosti

Oproti předchozímu modelu také zmizely proti sobě se otevírací dveře, které nahradil klasický pár bezrámových dveří na každé straně. V zadní části zůstaly zachovány dvoukřídlé dveře, naopak zcela nová jsou světla a samozřejmě celkové ztvárnění přední části inspirované hatchbackem. Kola mají rozměr 19 palců, karosérie má červený odstín Berry Red v kombinaci s šedou střechou Blade.

Interiér přichází s luxusnějším pojetím, než na jaké jsme byli doposud u britského výrobce zvyklí. Sedadla, část volantu nebo výplně jsou čalouněny modrou kůží Sky Blue, palubní deska kombinuje černou kůži Nappa a lakovanou kůži v červeném odstínu Berry Red. Dále nechybí dřevěné dekory a centrální kruhový displej multimediálního systému.

Mohlo by vás zajímat:  Jaké novinky lze očekávat v nabídce sportovních Nissanů?

Zdroj: Mini