Mini v předstihu představilo rychlý koncept John Cooper Works

Nezaměnitelný styl Mini a technologie převzatá přímo ze závodních okruhů – to je spojení, které definuje charakter vozů divize John Cooper Works značky Mini. Na další úroveň tento úspěšný koncept posunuje nová generace Mini John Cooper Works, která se představí v lednu 2014 jako koncept na autosalonu v Detroitu.

Pro modely John Cooper Works je typické spojení mimořádně výkonných motorů, pečlivě vyladěných podvozků s neobyčejnou chutí po zatáčení, která evokuje motokáry, aerodynamicky optimalizované karosérie a specifických prvků designu. Představený koncept se v tomto směru z těchto tradic nevymyká. Na základech nové generace modelu Mini s delším rozvorem a zvětšenou šířkou vznikl sportovní model, který těchto změn účinně využívá k dalšímu zlepšení jízdního projevu.

Na první pohled jsou u Mini John Cooper Works Concept patrné větší otvory pro nasávání vzduchu v předním nárazníku, stejně tak jako lesklé černé rámečky masky chladiče a LED světlometů. Aerodynamiku zlepšují specificky tvarované prahy a zadní difuzor. Studie se vyznačuje i speciálně tvarovaným střešním spoilerem a dalšími úpravami optimalizujícími směřování vzduchu kolem C sloupků.

Mohlo by vás zajímat:  Škoda připravila dvě limitované edice modelu Citigo

Velmi speciální výraz dodává studii Mini John Cooper Works Concept šedý, ručně leštěný lak Bright Highways Grey. Naopak jasnou identifikaci usnadňuje tradiční kontrastní lakování střechy včetně spoileru a krytů vnějších zpětných zrcátek a samozřejmě i dvojice pruhů na kapotě motoru – tyto prvky jsou provedené v zářivě červené barvě Chili Red. Celek vhodně doplňují odlehčená kola John Cooper Works se sportovními brzdovými třmeny a červené logo John Cooper Works na masce chladiče.

Zdroj: Mini