Místo na kartáček na auto. Zubní pasta dokáže opravit známý problém a ušetřit tisíce korun

Zubní pastu každý čistotný člověk zná. Ráno a večer ji nanáší na svůj zubní kartáček a pečuje tak o ústní dutinu. Zubní pasta se dá ale využít i jinak a jinde. Umí pomoci vyřešit známý problém u starších aut. U nich se postupem času mohou objevit zažloutlé až zašedlé světlomety. Ty mohou být i důvodem, proč auto neprojde na STK. A nejenom v tuto chvíli je namístě problém řešit.

Zažloutlé světlomety jsou problém

Obvykle to není jenom zažloutlost světlometů, která řidiče trápí. Doprovodným jevem je třeba i mléčný zákal, zašednutí nebo výrazné poškrábání. To vše vede k tomu, že světlomety nesvítí tak, jak mají. V horších povětrnostních podmínkách nebo při jízdě v noci to může být nejenom značně nekomfortní, ale i velmi nebezpečné. Proto je namístě problém řešit. Buď drahou renovací u specializovaných firem, nebo využitím něčeho tak jednoduchého, jako je zubní pasta.

Připravte světlomety

Aby se obnova světlometů vydařila, je namístě, aby byly dokonale připraveny. Základem je umýt je od všech nečistot. Odstraňte hmyz, který se na nich může nacházet, a důkladně je pomocí kartáče a šamponu vydrhněte. Poté je nezapomeňte vysušit. Už v této fázi uvidíte, že auto svítí o něco lépe. Ano, i nečistoty totiž bývají častým důvodem nedostatečného svícení.

Mohlo by vás zajímat:  Kempování může překazit policie. O řadě povinností nemají mnozí ani tušení
Zdroj obrázku: Freepik

Naneste pastu

Když jsou světlomety připraveny, můžete na ně nanést zubní pastu. Výběr té správné nemusí být nijak složitý. Klidně lze použít tu, kterou máte doma. Lepší je však použít variantu, která obsahuje různé mikročástice. Ta zajistí, že budete moci povrch světlometů mnohem efektivněji obrousit. V první fázi ale naneste na světlomety pastu v dostatečné vrstvě, rozetřete po celém povrchu a nechte pár minut působit.

Čistěte světlomety

Nyní vezměte do ruky hadřík nebo houbičku, nenamáčejte ji a přiložte ji na světlomet. Krouživými pohyby s jemným tlakem roztírejte pastu po světlometu. Cílem je povrch světlometů očistit a mírně obrousit. Důležitá je trpělivost a dostatečný tlak. Pokud někde pasta začne docházet, přidejte ji.

Finální mytí

Když je světlomet zrenovován, stačí ho tlakem vody umýt. Následně hadříkem odstraňte zbytky zubní pasty a světlomet umyjte šamponem na auta. Po opláchnutí a usušení by mělo být jasně patrné, že se renovace světlometů povedla.

Zdroj: https://www.instructables.com/Clean-your-headlights-with-toothpaste/