Místo na svačinu raději na klíčky. Malý kousek alobalu pomůže ochránit auto před zloději

Alobal je běžnou pomůckou v kuchyni. Ale napadlo vás někdy, že místo svačiny je lepší do hliníkové fólie zabalit klíčky od auta? Zní to možná zvláštně, ale má to svůj důvod. Ten je poměrně jednoduchý – tímto způsobem se dá ochránit automobil před zloději.

Problémy moderních aut

Auta jsou neustále vylepšována, inovována a z hlediska technologií nabízejí stále nějaké novinky. Hitem je například bezklíčový vstup, ale i bezklíčové startování – tlačítkem. V praxi vše funguje tak, že stačí mít klíček v kapse, kabelce a auto se odemkne a jednoduše ho nastartujeme. Díky tomu je použití vozu značně jednodušší. Vše má ale i svá rizika a podobné technologie mohou nahrávat zlodějům.

Stačí zesílit signál

V praxi vše funguje tak, že řidič musí být s klíčkem poblíž vozu, aby ho bylo možné odemknout. A klíček musí být uvnitř, aby šlo auto nastartovat. Co ale zloději umí, to je zesílení signálu. Pomocí speciálního zařízení ho zachytí a vyšlou směrem k vozu. Auto si myslí, že je klíček poblíž a uvnitř. Zlodějům tak nic nebrání odemknout, nastartovat a ujet – k jízdě totiž už klíček ve voze být nemusí.

Mohlo by vás zajímat:  Jak na správné povinné ručení? 3 + 1 rada pro každého motoristu
Zdroj obrázku: Freepik

Pomůže alobal

Eliminovat pokusy zlodějů nemusí být až tak složité, stačí jim zamezit v tom, aby signál z klíčku zachytili. K tomu pomůže právě něco tak banálního jako alobal. Stačí do něj zabalit klíčky a zloději se k signálu nedostanou. I proto mnozí ukládají klíčky například do alobalových hnízd nebo krabiček, které jsou alobalem vystlané.

Pomůže i správné místo

Alobal nemusí být jedinou možností, jak klíčky chránit. Plně pomůže i to, když se dají na správné místo. Jednoduše tam, kde budou daleko od vozu, ideálně za zdí. Už to samo o sobě ztíží průchod signálu a zloději to budou mít velmi těžké, s velkou pravděpodobností i nemožné. Ne každý si ale rizika spojená s bezklíčovým vstupem do vozu uvědomuje a o své klíčky se správně stará.

Zdroj: https://www.financialexpress.com/auto/car-news/how-wrapping-car-key-fob-in-aluminium-foil-can-prevent-car-theft/1538762/