Mitsubishi ASX na LPG

Japonská automobilka Mitsubishi přichází s novinkou pro všechny příznivce úsporného provozu. Od října 2012 přibude v nabídce všech autorizovaných prodejců Mitsubishi u modelu ASX 1,6 l MIVEC možnost přestavby na LPG. Oproti klasické benzínové variantě si zákazník připlatí 31 900 Kč s DPH, cena je včetně montáže LPG sady.

Záruka výrobce zůstane i po montáži zachována. Ty tam jsou doby, kdy LPG ubíralo cenní kilowatty z výkonu a zhoršovalo tak jízdní dynamiku. Dokonce i činnost funkce systému Auto Stop and Go zůstala zachována.

Mohlo by vás zajímat:  Mitsubishi představilo koncept elektrického vozu

Výhodou přestavby na LPG je fakt, že vozu přibude další nádrž. Dle zástupců M Motors CZ se dojezd na jedno tankování zvýší až o 550 kilometrů. Výběhové ASX na plyn nyní zájemci pořídí za cenu od 421 900 Kč.

Výrobcem hlavních komponent LPG sady instalované do Mitsubishi ASX je renomovaná společnost Lovato. Pro přesné dávkovaní paliva a snížení spotřeby se využívají speciální LPG vstřikovače. Nádrž je umístěna pod podlahou zavazadlového prostoru, tankování pod víčkem originální palivové nádrže. Množství zbývajícího LPG v nádrži ukazují obligátní LED diody na ovládacím tlačítku, které zároveň umožňuje i přepínání mezi oběma palivy.

Mohlo by vás zajímat:  Kia Optima Hybrid 2014 - Modernizovaný šetřílek

Vzhledem k tomu, že je v současné době jeden litr LPG o povinu levnější než stejné množství benzínu, dochází tak k výrazné úspoře provozu. Odhadovaná návratnost investice do přestavby na LPG je po ujetí 30 – 40 tisíc km.

Fotografie: NetCarShow

Zdroj: M Motors CZ