Mitsubishi Evo – Nová generace jako soupeř GT-R

Jméno Mitsubishi Lancer Evolution je jednou z legend motoristického světa, které se nezřídka objevuje na závodních tratích, především těch rallyového ražení. Nová generace tohoto vozu by však měla být zcela jiná, než na jakou jsme zvyklí!

Nová generace globálního Mitsubishi Lancer by se měla představit již v příštím roce a tak se přirozeně začíná hovořit i o nástupci vrcholné verze Evo. Podle nejnovějších zpráv by tato však měla nabrat zcela nový směr a stát se plug-in hybridním sportovním vozem, mezi jehož hlavní konkurenty bude patřit vynikající Nissan GT-R.

Mohlo by vás zajímat:  Octavia III vyhrála v anketě Nejlepší design roku

Pro novou generaci Lanceru se plánuje hybridní varianta PHEV, na jejímž úspěchu na trzích velmi závisí příchod ostré verze Mitsubishi Evolution. To sice bude stát na platformě Lanceru, ale jinak bude samostatným modelem, vypůjčit by si však měl také hybridní systém spojující benzinový čtyřválec a elektromotory. Očekávaný výkon celé soustavy je kolem 500 koní, přičemž poháněna budou klasicky všechna čtyři kola.

Nové sportovní hybridní Mitsubishi Evolution prý nabídne ještě lepší jízdní vlastnosti, než na které jsme zvyklí, a přitom se bude jednat o úsporný vůz s možností pouze elektrické jízdy. Co se designu vozu týče, bude vycházet z konceptu RA představeného na autosalonu v Detroitu 2008 (foto pod článkem).

Mohlo by vás zajímat:  Porsche Boxster 981 - První špionážní snímky!

Jak vidno, nový Evolution bude zcela jiným vozem, než na jaký jsme byli dosud zvyklí. Vůz je však stále ve vývoji a tak nás od jeho uvedení na trh dělí ještě několik dlouhých let. My jsme však zvědaví, jaký bude výsledek a jak se mu bude dařit v porovnání s Nissanem GT-R, který by v nové generaci měl také dostat hybridní pohon.

Foto: netcarshow.com