Mitsubishi pracuje na nástupci Pajera

Součsná generace Mitsubishi Pajero už na trhu v porovnání s konkurencí nějaký ten pátek přesluhuje. Japonská automobilka proto pilně pracuje na nástupci, který se od současného modelu výrazně odliší.

A nepůjde přitom pouze o design, ale také o typ pohonu. Nováček, který by se mohl na trh dostat v průběhu příštího roku, bude disponovat plug-in hybridním ústrojím, podobně jako koncept GC-PHEV, ze kterého bude Pajero vycházet.

Přední nápravu bude pohánět klasický zážehový spalovací motor se čtveřicí válců, pomáhat mu bude elektromotor, umístěný pod podlahou kufru. Elektromotor bude napájen lithium-iontovými bateriemi, které budou rovněž umístěny pod podlahou kufru. Zdroje z Japonska však uvádějí, že ani elektromotor a ani baterie nesníží objem kufru.

Mohlo by vás zajímat:  Audi představilo zážehovou verzi SUV SQ5, do Evropy se nedostane

V nízkých rychlostech na klasických silnicích pojede Pajero na elektřinu a stejně tomu bude také v terénu, kde je potřeba točivý moment víc než síla motoru. A právě elektromotor poskytuje maximální točivý moment od nulových otáček. Na tuto „vychytávku“ u Mitsubishi údajně dost sázejí. 

Co se samotného vzhledu týče, podle prvních renderů půjde o mix prvků současného Pajera a již zmiňovaného konceptu GC-PHEV, což se projeví především na tvaru karosérie. 

Zdroj: indianautosblog.com, carsensor.net