Mitsubishi představilo americkou specifikaci nového malého auta

Mitsubishi si v poslední době hraje s názvy svých automobilů jako kočka s myší. V Paříži se ukázalo nové malé auto, které si říkalo Mirgae. V Ženevě už bylo vše jinak a to stejné auto se kvůli problémům s registračním úřadem přejmenovalo na Space Star. Nyní se novinka ukazuje v Americe a opět jako Mirage. A kdo se v tom pak má orientovat… 

Pravdou však zůstává, že i přes rozdílné jméno jsou si obě auta velmi podobná. V designu nenaleznete prakticky žádnou změnu, samozřejmě až na prvky, které se musí kvůli americké legislativě upravit. Stejná situace se opakuje i v interiéru. 

Jak už jsem ale zmínil, drobné změny přece jen proběhly, což se projevilo hlavně na rozměrech automobilu. Mirage v americké specifikaci má na délku 3779 mm, na šířku 1666 mm a na výšku 1501 mm. Oproti evropskému modelu to tak znamená nárůst o 69 mm, 1 mm respektive 11 mm. 

Pod kapotou se objeví jediná jednotka a to sice zážehový tříválec 1.2 MIVEC o výkonu 75 koní. Mitsubishi uvádí, že se jedná o nejúspornější malé pětidvéřové nehybridní benzínové auto na trhu. Tento výrok podporuje údajem o kombinované spotřebě – 5,8 l/100 km. Z převodovek je na výběr pětistupňový manuál nebo automat CVT. 

Každý nový Mirage bude v Americe vybaven sedmi airbagy, kontrolou stability, automatickou klimatizací, elektrickými okny, zrcátky a rádiem s CD/MP3. Cena novinky bude oznámena později. 

Zdroj: Mitsubishi