Mitsubishi uvedlo mírně modernizovaný Outlander

V tichosti a bez velkých fanfár je na evropské trhy pomalu uváděn facelift Mitsubishi Outlander, tedy středního z terénních automobilů, které tři diamanty mají ve své nabídce. 

A poznat modernizované provedení od předchůdce je poměrně těžký oříšek. Zřejmě největším vodítkem je nová maska chladiče, na kterou navazují upravené přední světlomety s černým podkladem. V zadní části se objevují LED diody ve světlometech, z profilu pak vyniknou stříbrné střešní ližiny a černé podběhy blatníků. Specialitou verze s pohonem všech kol jsou pak stříbrně lakované segmenty v předním i zadním nárazníku.Nejvyšší výbava se dočkala nového designu osmnáctipalcových kol.

Významnějších změn dosáhl podvozek, který je nově naladěn na mnohem komfortnější notu a díky lepší izolaci je i méně hlučný. Totéž platí také pro motorový prostor. Verze s převodovkou CVT se mohou těšit na lineárnější a hladší průběh řazení. Ve výbavě se nově objevuje navigační systém, zadní parkovací kamera a bezklíčkový přístup. Pro všechny verze je standardem monitorování tlaku v pneumatikách, vybrané trhy se můžou těšit také na třetí řadu sedadel. Pod kapotou i nadále najdeme zážehový čtyřválec 2.0 MIVEC a vznětový čtyřválec 2.2 Di-D, které jsou doplněny plug-in hybridní verzí PHEV.

Zdroj: Mitsubishi