Mnozí vítají podzim s nadšením, protože přestanou na silnicích potkávat tato problémová individua

S nástupem podzimu a následně i zimy je třeba připravit se na to, že může nastat celá řada problémů. Na podzim to jsou především mlhy a deště, se kterými je spojena horší viditelnost. V zimě je to zase kluzkost vozovky, která však může nastat i dříve vlivem padajícího listí. Řidič tak musí být na každém ujetém metru na pozoru. Je ale fakt, že někteří toto na první pohled problémové období naopak vítají.

Víme, co můžeme čekat

Když se mluví o podzimních a zimních cestách, mnoho řidičů argumentuje tím, že vědí, co mohou čekat. Pokud danému ročnímu období přizpůsobí svou jízdu, obvykle by se nemělo stát nic nečekaného. Mimo jiné také proto, že se na silnicích přestávají objevovat pro mnohé velmi problémoví účastníci silničního provozu, kteří bývají doslova postrachem.

Cyklisté a motorkáři

Onou skupinou, která může být pro ostatní řidiče na cestách doslova postrachem, jsou cyklisté a také motorkáři. První z nich jsou často nevyzpytatelní v tom, že nemají dostatečné osvětlení, málokdy používají znamení o změně směru jízdy, nedbají dopravních předpisů a často i záměrně blokují jízdní pruh či využívají silnici, když můžou jet po cyklostezce.

Zdroj obrázku: Freepik

Druhá skupina, tedy motorkáři, vadí mnoha řidičům především pro celkově bezohlednou a agresivní jízdu. Ta je spojena s rychlostí a nebezpečným předjížděním, mnohdy i v úsecích, kde je to přímo zakázáno. Dále mohou některým motorkáři vadit i kvůli jejich projíždění středem kolon, což také není zcela bezpečný manévr.

Očekávaný konec sezony

Všechny motorkáře a cyklisty pochopitelně nelze házet do jednoho pytle. Fakt je ale ten, že mnohé na silnicích opravdu potkat nechceme. A tak se mnozí řidiči aut těší, až nastane opravdový konec sezony a situace na silnicích, včetně nízkých teplot, odradí tyto obávané skupiny vyjíždět. I když podzim a zima mají svá rizika, skutečně to může být bezpečnější než letní prázdninové měsíce, když se na vozovkách motají a riskují ti, kteří jsou nejohroženější skupinou.

Zdroj: https://www.roydswithyking.com/5-common-dangers-cyclists/