Model Defender nově s diskrétní balistickou ochranou a ochranou proti výbuchu A-KIP

Land Rover Defender 110 A Kip By Trasco Foto 1

Díky exkluzivní dohodě o akreditaci mezi společnostmi Jaguar Land Rover a TRASCO, specialistou na ochranu vozidel, si nyní mohou příznivci modelu Defender s požadavky na ochranu bezpečnosti objednat model 110 vybavený zvýšenou balistickou ochranou a ochranou proti výbuchu.

Lehká přestavba Anti-Kidnap neboli A-KIP nabízí maximální ochranu a její nenápadný design zajišťuje, že Defender chráněný společností TRASCO je prakticky k nerozeznání od standardního vozidla.

Odlehčená bezpečnostní ocel, sklo a kompozitní materiály poskytují zvýšenou ochranu všem klientům, včetně vládních úřadů a majetných osob. Zákazníci si mohou vybrat mezi úrovní balistické ochrany VPAM 4 nebo VPAM 6.

Mohlo by vás zajímat:  Rolls-Royce Cullinan Black Badge Blue Shadow: Cesta na samotný práh vesmíru

Mezi místa vybavená balistickými materiály s certifikátem VPAM patří čelní sklo, dveře a skla dveří, střecha, prostory pro nohy a nová balistická zadní přepážka s oknem umístěná za druhou řadou sedadel.

„Defender je nejschopnější Land Rover všech dob a díky této nové spolupráci je ještě spolehlivější než dříve. Nové řešení lehké ochrany A-KIP od společnosti TRASCO promění naše oceňované terénní vozidlo ve velmi schopný a diskrétní úkryt pro jeho posádku, který poskytuje zvýšenou bezpečnost a ochranu,“ řekl Nick Collins, Executive Director, Vehicle Programmes Land Rover.

Mohlo by vás zajímat:  Na rychlost odbourávání alkoholu v těle má vliv mnoho faktorů

Zákazníci si mohou pro větší jistotu objednat i další prvky výbavy, včetně protipožárního systému pro motorový prostor s automatickým nebo manuálním spuštěním, balíček modrých světel integrovaných do mřížky chladiče a sirény*, vnitřního komunikačního systému, run-flat pneumatik, odolných zvedáků oken, balistické ochrany podvozku a samouzavíratelné palivové nádrže.

„Námi zkonstruovaná a vyráběná nenápadná koncepce A-KIP byla navržena tak, aby pomáhala chránit to nejcennější, tedy lidský život. Diskrétnost je často nejlepší formou obrany a to, co jsme vytvořili pro Defender, umožňuje osobám, které potřebují dodatečnou ochranu, splynout s běžným provozem, protože vozidlo je prakticky nerozeznatelné od standardního modelu,“ dodal Allan Petty, European Sales Manager TRASCO.

Tomáš Dunajčík

O Tomáš Dunajčík

Kontakt na autora: tomas.dunajcik@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora