Moderní obytné vozy stále zaostávají za příslušenstvím starého Subaru Libero

7

Subaru Libero je osobním automobilem vyráběným v letech 1984–1998. Zajímavostí je i to, že totožný vůz lze najít pod celou řadou jiných názvů. V Evropě to bylo označení Subaro Sumo, zatímco v Asii to bylo označení Subaru Domingo a u nás se používalo označení Subaru Libero. a v dalších oblastech třeba Subaru Wagon nebo Subaru E10 nebo E12. Stále však mluvíme o jednom jediném voze, který se stal hitem milovníků kempování.

V České republice od roku 1992

Když vůz Subaru Libero vstoupil do České republiky, psal se rok 1992. A i zde, stejně jako jinde způsobilo toto auto pořádný poprask. Sice nebylo nijak hezké, ale pokud šlo o praktičnost, máloco se mu vyrovnalo. Kdo hledal dobré auto na kempování, nemohl sáhnout vedle. Toho si bylo Subaru dobře vědomo, a tak nabízelo příslušenství, za které by se nemuseli stydět ani současné moderní obytné vozy.

Mohlo by vás zajímat:  Hennessey představil balíček na úpravu osmiválce v Cadillacu Escalade

Vše, co bylo k pobytu v přírodě třeba

Výčet příslušenství, které Subaru Libero nabízelo, byl opravdu bohatý. K vozu bylo možné dokoupit třeba stan, stejně jako rozkládací stůl s lavicí, ale i gril, přenosnou ledničku, nebo dokonce jízdní kolo. Nechyběla zahrádka na lyže, pár vysílaček pro komunikaci, kompresor, svítilna, ale třeba i kapesní televize. Zkrátka vše, co bylo pro delší pobyt v přírodě potřeba.

Tím možnosti nekončily

I když by se mohlo zdát, že tímto výčet příslušenství k modelu Subaru Libero končilo, nebylo tomu tak. K dispozici bylo možné vybrat si dokonce ze dvou druhů volantů, nechyběla možnost výběru vnitřního osvětlení, různých textilních rohožek, ale dokonce byly k dispozici také různé druhy záclonek do oken. Vše doplňovaly četné praktické stolky umožňující stolování třeba přímo ve voze.

Mohlo by vás zajímat:  Nový Range Rover upravila firma Startech

Kam se hrabou moderní obytné vozy

I když se současné obytné vozy snaží stále vylepšovat nabídku svého příslušenství, tak na to, co dokázalo ve své době nabídnout obyčejné Subaru Libero často nemají. I proto je nabídka na trhu ojetin tak rozmanitá, že každé auto může být zcela jiné.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora