Modernizované Kangoo na dalších fotkách

Koncem ledna se poprvé objevila zmínka o modernizaci oblíbeného pracanta od Renaultu. Kangoo byl tehdy představen v klasické užitkové verzi a také v elektrické verzi ZE. Jak se ale blíží ženevský autosalon, Renault nezapomněl ani na klasickou osobní variantu

Ta dostala stejné vzhledové změny jako dodávka a elektrická verze. Jedná se tedy o zcela přepracovanou přední část s novou maskou, světly i nárazníkem. Pohled na zadní část dále odhalí lehké korekce v oblasti světel a nový design víka kufru. Interiér dostal některé vzhledové prvky z nového Clia. Především se jedná o lakovaný plast, který je k dispozici u vyšších verzí výbavy a podkládá nově navržený středový panel, a také příplatkový multimediální systém R-Link

Mohlo by vás zajímat:  Subaru WRX možná bude jako hatchback

Renault dále obohatil nabídku výbav. Na vybraných trzích tak nově dostanete stupně Business a Extrem, přičemž zvláště druhý jmenovaný může zaujmout dobrodružným vzhledem. Ten mohou navodit hlavně dvoubarevné nárazníky, patnáctipalcová kola a speciální grafika na bocích automobilu. Volitelně si navíc u verze Extrem můžete koupit systém Extended Grip, který pomáhá řidiči při zhoršených povětrnostních podmínkách. 

Pod kapotou se objeví čtveřice motorů zahrnující tři dieselové a jednu zážehovou jednotku. Dieselová škála čítá motory dCi 75, dCi 90 a dCi 110, zážehová pak pouze jednotku TCe 115. Všechny motorizace jsou navíc k dispozici také s označením Energy, které značí nižší spotřebu i emise. Speciálně pro Francii pak Renault nabízí i zážehový čtyřválec 1.6, který však nekoupíte ve verzi Energy.

Mohlo by vás zajímat:  Renault ukončil výrobu Twinga R.S.

Nové Kangoo se prvním zájemcům představí už v Ženevě, přičemž základní cena na francouzském trhu činí 18 200 euro (cca 467 000 Kč). 

Zdroj: Renault