Modernizovaný Seat Ibiza Cupra je k vidění v Číně

Seat vždy vyráběl vozy, kterými chtěl zaujmout široký okruh zákazníků. Novou Ibizu Cupra, která se nyní točí na podstavci pekingské motor show, však vytvořil za jedním jediným účelem – pobavit mladé a horkokrevné řidiče.

Seat Ibiza Cupra svým popisem dosyta naplňuje nároky mladších řidičů. Ti chtějí sportovní vůz na víkend, v hektickém pracovním týdnu však požadují dostatek prostoru a pohodlí. Přičteme-li k tomu úžasný vzhled, dostáváme rázem pravověrné “auto emoción“

Seat Ibiza vypadá úžasně i v základní verzi na plechových kolech. Konkrétní vystavovaný model ale posouvá hranice až do stratosférických výšin díky agresivnímu body kitu, žlutému laku Crono, bi-xenonovým svítilnám a jediné koncovce výfuku. Ta je umístěna přesně uprostřed zadního difuzoru, zajišťujícího stabilitu zádě ve vysokých rychlostech. Sladkou tečkou jsou 17“ paprsková litá kola.

Mohlo by vás zajímat:  Hyundai upravil MPV ix20

Opakem exteriéru je interiér a to nejen v pravém slova smyslu, ale hlavně z hlediska jeho tvarů. Panuje zde totiž výrazná strohost, které nepřidá ani nahoře umístěný displej informačního systému. Seat se snaží vše zachránit dvoubarevným čalouněním sportovních sedaček, ty však v kontextu působí jako pěst na oko. Uvnitř je tedy Ibiza Cupra velkým zklamáním, obecně ale Seaty svými interiéry nevzbuzují kdovíjaký dojem.

Pod kapotou se nachází stará známá čtrnáctistovka, jež je dopována turbodmychadlem a kompresorem. Jednotka nabízí maximální výkon 132 kW a točivý moment 250 Nm, který se skrze sedmistupňovou převodovku DSG přenáší na přední kola.

Mohlo by vás zajímat:  Cadillac představil sportovnější provedení modelu ATS

Můžeme očekávat, že se modernizovaný Seat Ibiza Cupra představí na našem trhu ještě letos. Ceny základních verzí se budou pohybovat okolo 500 tisíc korun.