Modifikovaný Opel Corsa ecoFlex pro příští rok

V dnešní honbě za spotřebou se výrobci snaží vyvíjet co nejvíce úsporné motory pro své modely. Automobilka Opel nyní oznámila, že na rok 2013 chystá upravený model Corsa s novým motorem 1.3 CDTI EcoFLEX. Ten by se měl v budoucnu stát nejúspornějším dieselovým modelem v celé historii firmy Opel.

S cílem zlepšit již tak působivá čísla ohledně spotřeby vozu, se inženýři rozhodli  instalovat upravenou řídící jednotku, olejové čerpadlo s proměnným průtokem a manuální převodovku s delšími stupni a nízkoviskózním olejem. Corsa EcoFLEX by měla mít také sníženou světlost a pneumatiky s nízkým valivým odporem.

Mohlo by vás zajímat:  Do dvou let bude každý model AMG na elektřinu. Proč?

I přes změny, které se na voze chystají, by měl motor stále produkovat 95 koní a 190 Nm točivého momentu. To vše bude umožňovat  modelu zrychlení z 0-100 km / h za 12,3 sekundy a maximální rychlost 177 km / h. Průměrná spotřeba by zároveň neměla přesáhnout 3,3 litru na 100 km a emise  CO2 nepřekročí 88 g / km.

Mike Ableson, víceprezident Opelu,  prohlásil, že během pouhých pěti let, co se začala Corsa EcoFLEX vyrábět, byli schopni snížit spotřebu a emise CO2 o  plných 26% , zatímco ve stejné době výkon motorizací zvýšil také o více něž 26%. Zákazníci v neposlední řadě oceňují i pozitivní přístup k životnímu prostředí

Mohlo by vás zajímat:  Nový plug-in hybrid Ford Explorer v Amsterdamu zaujal. Čím?

Fotografie: Opel Corsa 2011

Zdroj: Worldcarfans