Modulární platforma MLB pro všechna velká SUV koncernu VW

Modulární platforma MQB se koncernu Volkswagen velmi osvědčila a na jejích základech už dnes jezdí Volkswagen Golf, Seat Leon nebo Škoda Octavia. Ještě letos se pak na trhu objeví auto, které bude vybaveno modulární platformou MLB

Ta je určená pro modely s motorem vpředu a onou první vlaštovkou bude Porsche Macan, které se ukáže v listopadu na autosalonu v Los Angeles. Kromě Macanu dostane MLB ještě jedno menší SUV – Audi Q5, které v nové generaci přijede v roce 2016.

Mohlo by vás zajímat:  Mahindra představila novou generaci modelu Scorpio

Primárně je totiž platforma MLB určená pro velká SUV. Prvním takovým autem bude v příštím roce Audi Q7 druhé generace. To bude o 350 kg lehčí než stávající model a to i přesto, že bude delší. Druhým modelem, který MLB dostane, bude chystané SUV od Bentley (příchod 2016). To se zároveň stane nejtěžším modelem na této modulární platformě. 

Po Bentley se na přetřes dostane dvojice Volkswagen TouaregPorsche Cayenne. Oba modely by totiž měly přijít na trh zhruba ve stejnou dobu – někdy ke konci roku 2016 nebo začátkem roku 2017. Ještě před tím však obě SUV čeká facelift. Posledním modelem, využívajícím platformu MLB, bude Lamborghini Urus. To se představí až v průběhu roku 2017. 

Mohlo by vás zajímat:  Mercedes-Benz upravil legendární off-road třídy G

Zdroj: autocar.co.uk