Moto Guzzi představuje unikátní futuristický projekt své nové továrny a muzea v Mandellu

10 Moto Guzzi V100 Mandello

“Road to 2121: Moto Guzzi’s next 100 years”. V Mandellu del Lario byl představen projekt generální rekonstrukce a přestavby průmyslového objektu, ve kterém se už přesně sto let vyrábí každý jeden kus motocyklu s orlem ve znaku.

Přestavba navržená světově známým americkým architektem a designérem Gregem Lynnem zahrnuje kompletní areál. Jde o futuristický projekt v unikátním stylu, který je jediný svého druhu: místo s otevřenými prostory pro veřejnost, komunitní prostor, založený na kultuře, designu a technice, se silným důrazem na ekologii v souladu s moderními trendy.

Mohlo by vás zajímat:  Konec května bude patřit unikátním autům. Stačí navštívit pražské Legendy

Velký důraz byl kladen na udržitelnost životního prostředí a efektivní využití zdrojů. Nové budovy budou využívat stávající konstrukce s využitím materiálů vybraných s ohledem na účinné energetické využití. Nechybí fotovoltaické systémy ani ekologické materiály.

Nová továrna bude centrem všech guzzistů, mladých lidí a mezinárodních turistů, které zajímají unikátní produkty Moto Guzzi.

Navýšení výrobní kapacity, které reaguje na neustálý nárůst poptávky, bude součástí zcela nového přístupu k uspořádání továrny v Mandellu.

Kromě nové továrny projekt řeší vznik nových konferenčních prostorů, které budou hostit vnitrofiremní a externí akce, stejně jako stavbu komplexně vybaveného hotelu a restaurace pro návštěvníky z celého světa.

Mohlo by vás zajímat:  Petrolhead na cestách - Technické muzeum Tatra Kopřivnice

Práce budou zahájeny před koncem roku 2021 a dokončeny v první polovině roku 2025.

Během prezentace byl vystaven nový model Moto Guzzi V100 Mandello v rámci exkluzivní celosvětové předpremiéry. Oslnivé tvary, špičkový motor a nejmodernější technologie tohoto modelu naznačují kurz, kterým značka moto bude směřovat v příštích sto letech. Nový motocykl bude oficiálně představen 23. listopadu 2021 na mezinárodním veletrhu EICMA v Miláně.

Zdroj: TZ Moto Guzzi
Tomáš Dunajčík

O Tomáš Dunajčík

Kontakt na autora: tomas.dunajcik@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora