Moto Guzzi V9 se představuje nejen novým dvouválcovým motorem

01 V9 Bobber 2021 Small

Ve stoleté historii značky Moto Guzzi patří motocykly kategorie custom k těm nejznámějším, nejoblíbenějším a nejvíce rozšířeným. Napříč generacemi všech customů Moto Guzzi vládnou tři základní charakteristické prvky: vysoce osobitý design, v němž hraje důležitou a rozhodující roli konfigurace motoru, stejně jako štíhlá stavba palivové nádrže a nízko umístěné koncovky výfuku, legendární 90° V-twin a v neposlední řadě jízdní požitek v každých podmínkách, který je výsledkem prvotřídní architektury podvozku všech motocyklů vyrobených v Mandellu. Tato tradice a vyspělá motocyklová kultura vdechují život dvěma novým verzím modelu Moto Guzzi V9, který byl pro rok 2021 od základu modernizován.

V9 Roamer je univerzální a intuitivní custom, krásný na pohled a obohacující při svezení, plný unikátních detailů a s výjimečnou povrchovou úpravou. Na druhé straně ta nejtmavší a nejtemnější duše patří modelu V9 Bobber, který charakterizují široké pneumatiky a minimalistický vzhled.

Mohlo by vás zajímat:  Unikly první snímky třetí generace Fabie Combi

Obě verze prošly výrazným vývojem pro zvýšení komfortu a jízdního požitku. Nejznatelnější změnou je použití nového 850 cm3 motoru s parametry 65 k a 73 Nm, postaveného na základě agregátu, jenž pohání model V85 TT. Ten je společně s vylepšeným rámem, zesíleným v oblasti hlavy řízení, který zvyšuje stabilitu a přesnost řízení, zárukou temperamentních jízdních vlastností.

Pružně uchycené stupačky, které významně snižují vibrace a zlepšují tak jízdní komfort, jsou rovněž nové. K systému ABS přibyla ve standardní výbavě nastavitelná kontrola trakce MGCT (kterou lze manuálně vypnout).

Mohlo by vás zajímat:  Honda představuje upravený sedan Accord

V9 Bobber má nové sedlo s minimalistickým designem, který koresponduje s filozofií celého motocyklu; hliníkové boční panely a krátký přední blatník jsou rovněž nové. V9 Bobber se dále pyšní novým digitálním přístrojovým panelem a kompletním LED osvětlením, včetně zcela nového předního světlometu s denim svícením ve tvaru orla z Mandella. Stejně jako v minulosti je v nabídce široká škála originálního příslušenství, které podtrhuje typické charaktery obou modelů, včetně multimediální platformy Moto Guzzi MIA, umožňující spárovat motocykl se smartphonem. Díky této aplikaci se váš smartphone stane sofistikovaným multifunkčním palubním počítačem a spojovacím článkem mezi motocyklem a jezdcem.

Mohlo by vás zajímat:  Nissan uvolnil informace i snímky k evropské verzi modelu Note

Oba modely V9 Roamer a V9 Bobber jsou k dispozici ve verzi s redukovaným výkonem, vhodné pro držitele řidičského oprávnění skupiny A2 a ideální pro nové Guzzisty.

Moto Guzzi V9 Roamer je v nabídce v unikátním barevném provedení Grigio Lunare, u kterého dominují zářivé barvy na blatnících, palivové nádrži a bočních panelech, a podtrhují eleganci tohoto modelu.

Moto Guzzi V9 Bobber je v nabídce ve dvou variantách s kompletně matným povrchem. Barevné provedení Nero Essenziale zvýrazňuje tmavý a temný charakter modelu V9 Bobber, částečně díky chybějícímu frézování na žebrech válců (na rozdíl od modelu V9 Roamer), které jsou tím pádem celé černé.

Zdroj: Moto Guzzi
Tomáš Dunajčík

O Tomáš Dunajčík

Kontakt na autora: tomas.dunajcik@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora