Motoristická slavnost Legendy 2023 už za měsíc. Tohle důležité info potřebujete znát

Legendy 2018 Foto Jan Starek 25 1024x683.jpeg

Už se to blíží. Co? Přece motoristická slavnost Legendy, která se i letos uskuteční v Praze. Historie této unikátní motoristické události sahá až do roku 2013, kdy se uskutečnil první ročník. Rychlým výpočtem zjistíte, že letos uplyne již deset let od chvíle, kdy se mohli fanoušci aut poprvé pokochat unikátními automobilovými skvosty. A letos, v roce 2023, tomu nebude jinak. Přinášíme vám všechny potřebné informace o akci, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Kdy a kde?

Jste pamětníci a vzpomínáte na první ročníky? A líbilo se vám v bohnickém areálu? Potom nezapomeňte, že od roku 2018 se Legendy konají na Výstavišti Praha v Holešovicích. Zde se uskuteční i současný ročník.

Mohlo by vás zajímat:  Lexus odhalí nové LBX na pařížské zážitkové akci

A kdy? V hlavně noste informaci o tom, že půjde o poslední květnový víkend. Do kalendáře si ke dni 27.5. poznamenejte informaci, že brány výstavy se otevřou v 9:00 a zavřou ve 20:00. Návštěvu můžete uskutečnit i druhý den, v neděli 28.5. Jen mějte na paměti, že brány areálu se zavřou už v 17:00.

 

Za kolik?

Vstupenky máte možnost zakoupit i pohodlně online. A to ve třech kategoriích. Tou první, nejlevnější je vstupenka dětská. Určena je pro návštěvníky ve věku 6 – 15 let a stojí stokorunu. pro studenty 15+, seniory 65+, nebo doprovod ZTP-P jsou připraveny vstupenky za poloviční cenu, konkrétně potom za 300 Kč. Plnocenná, tedy základní vstupenka na Legendy 2023 vyjde na rovných 600 Kč.

Mohlo by vás zajímat:  Vylepšený Range Rover Velar: Sofistikovaná elegance a vytříbené detaily

Na co?

Témě letošního ročníku zní: Německé hvězdy. Je tedy jasné, že ústředním bodem letošních Legend budou auta německých značek. Klasika jako Opel nebo Volkswagen nebudou chybě. Doplní je také značky jako Mercedes-Benz, BMW, Audi nebo Porsche. A komu je to málo, neměl by zapomenout třeba na dnes už doslova muzejní „německou hvězdu“ – Trabant.

Jak?

Ideálně MHD. Metro C, nebo tramvajové linky 6, 12, 17. Využít ale můžete i cestu svým autem. Také nezapomeňte na vhodné oblečení. Jako každý rok je i letos doporučen dress code Smart Casual. Sportovní outdoorové oblečení a rozervané výstřelky módy na slavnost nepatří.

David Hampl

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora