Motory s velkým objemem zvyšují spotřebu vozu a jsou náročnější na údržbu

Muscular Car Service Worker Repairing Vehicle

Každý řidič touží po výkonném motoru, ale mnozí si neuvědomují, že každý extrém je špatný, a to platí i u motorů. Malé a úsporné motory mohou být finančně výhodné, ale jejich výkon a životnost mohou být pochybné. Velké a výkonné motory poskytují ohromující výkon a zvuk, ale spotřebují mnoho paliva a mohou být náchylné k poruchám. Mnozí řidiči se však stále nechávají unášet touhou po nejlepším výkonu, aniž by si uvědomovali, že to může mít negativní důsledky.

Velkoobjemové motory

Velkoobjemové výkonné motory jsou často považovány za symbol síly a rychlosti v automobilovém průmyslu. Jejich výkon a zrychlení jsou schopny vyvolat silné emoce u motoristů, kteří touží po adrenalinovém zážitku za volantem. Nicméně tyto motory mají také svá negativa. Hlavní nevýhodou je vysoká spotřeba paliva, která bývá často překvapivě vysoká, ať už jde o město, nebo dálnici. To může být pro mnoho řidičů velkým problémem, zejména v době, kdy se palivo stává stále dražším.

Mohlo by vás zajímat:  Tyhle chyby se v zimě stále opakují. Trpí jimi auto i ostatní řidiči

Navíc tyto motory mohou být velmi náročné na údržbu a opravy, což může být také finančně náročné. I když jsou tyto motory schopny nabídnout neuvěřitelný výkon, mnoho řidičů se nakonec rozhodne pro méně výkonné, ale ekonomičtější motory kvůli nižším nákladům a udržování auta v provozu.

Zdroj obrázku: Freepik

Omezení motorů s nižším objemem

Přestože motory s nižším objemem mají své kladné stránky při jízdě v městském provozu, jejich omezení je zřejmé, pokud se dostanou na dálnici nebo do kopcovitého terénu. Tyto situace přinášejí zvýšenou potřebu výkonu, což se často projevuje jako problém s hlukem a zvýšenou spotřebou paliva. Navíc mohou také mít problémy s tahem a neschopností splnit některé náročnější předjížděcí manévry. Protože tyto situace jsou pro mnoho řidičů každodenní realitou, mohou být motory s nižším objemem omezeny vzhledem ke své schopnosti zvládat náročnější jízdní podmínky.

Mohlo by vás zajímat:  "Příští cestu pojedu stoprocentně svým autem, je to levnější," zjistila jsem při koupi drahého lístku na veřejnou dopravu

Výhodou tohoto typu motoru je poměrně nízká hmotnost, což pozitivně ovlivňuje jízdní vlastnosti vozidla. Pokud ale hledáte auto, které dokáže zvládnout jak městský ruch, tak i dálkové cesty, takový motor není nejlepší volbou a může být docela omezující.

Zdroj: https://www.passmefast.co.uk/car-engine-size
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora