Možná podoba nové generace Tigry

Opel Tigra, malé kupé se sportovními rysy, se představil v roce 1994 na základech Corsy B, tudíž jízdní vlastnosti nebyly tolik sportovní. Avšak kupé se celkem chytlo a vyrábělo se až do roku 2000. Teprve o čtyři roky později se odhalila nová generace Tigry s přídomkem TwinTop a to kvůli tomu, že se jednalo již o kabriolet s pevnou skládací střechou.

Pochopitelně platforma byla převzata z Corsy C, ale už to nebyla ta originální Tigra jako v prvé generaci. Dvojková Tigra byla stáhnuta z trhů v roce 2009 a to kvůli velmi špatným prodejům. Od té doby se jméno Tigra neobjevilo v portfoliu značky Opel. Avšak známý grafik X-Tomi Design nelenil a navrhl třetí generaci modelu Tigra v současném designovém jazyku rüsselsheimské automobilky.

Mohlo by vás zajímat:  Čínský Qoros představuje svůj první produkční model

V praxi to znamená, že virtuální Tigra pochytila veškeré designové prvky především od malého modelu Adam. Že by se Opel pustil do vývoje Tigry, pochybujeme, jelikož šance jsou velmi mizivé a to především z důvodu, že současná Corsa míří do důchodu a netrpělivě se čeká na novou generaci. Možná poté bychom se mohli dočkat nové Tigry, ale vše závisí na vedení automobilky a poptávce na trhu.

Zdroj: xtomi.blogspot.hu