Možností, jak hledat ojetinu ke koupi, je mnoho, ne všechny se ale vyplatí

Ojetá auta jsou stále velmi žádaná. Kdo takové hledá, má celou řadu možností, kde je může najít. Ne všechny jsou ale ideální a některým je lepší se raději vyhnout. Kde všude se dá ojetina najít a co zde můžeme očekávat? Možností je celá řada.

Autobazary

S nástupem internetu už nejsou tak populární, jako tomu bylo dříve. Stále však existují a stále jsou možností, jak na jednom místě najít celou řadu ojetin, které můžeme vidět na vlastní oči a ze kterých můžeme vybírat. Autobazar má však i své nevýhody. Ne všechna auta jsou dokonalá, ne vše je s nimi v pořádku a mistrní prodejci jsou často schopni člověka zmanipulovat tak, že koupí něco jiného, než původně chtěl.

Online inzerce autobazarů

Dobrá možnost, jak si už z pohodlí domova prohlédnout nabídku konkrétního bazaru. Zjistit, jaké má k dispozici vozy nebo kolik stojí. Stejně tak není problém ani vyhledat, na jaké pobočce auto je, nebo zajištění dopravy na vybrané místo. Ne vše je ale tak růžové, jak se zdá. Mnoho autobazarů na své online inzerci klame. Vozy vystavené na internetu na dané pobočce fyzicky vůbec nejsou. Zájemci je odpovězeno, že se auto před chvílí prodalo, a následně mu je vnucen zcela jiný vůz.

Zdroj obrázku: Pixabay

Specializované inzertní servery

Ty jsou dobrou možností, jak najít ojetiny, které neprodává bazar, ale soukromá osoba. Nabídka ovšem nemusí být tak pestrá. Mnoho daných inzertních serverů si za vložení inzerátu řekne o poplatek. To může řadu soukromých prodejců odradit, a tak dochází k menší nabídce, než jaká reálně je. Dalším problémem bývá i to, že zde často inzerují komerční prodejci a vy se tak znovu dostáváte do autobazaru.

Mohlo by vás zajímat:  Černoši vozí v autech speciální pouzdro s doklady. Má je chránit před policií

Obecné bazarové servery

Velmi často jsou bezplatné a právě na nich končí ty ojetiny, jejichž majitelé nechtějí investovat do vložení inzerátu na specializovaný server. Nabídka může být díky tomu vcelku ucházející. Negativem je ale princip vyhledávání, který není až tak detailní jako u specializovaných webů. Hledat konkrétní auto podle daných parametrů tak může být celkem oříšek.

Zdroj: https://www.allstate.com/tr/car-insurance/what-to-look-for-buying-used-car.aspx