Multimediální systém se postará o navigaci i zábavu, také ale o větší spotřebu

Dnes už nekoupíte nové auto, které by nemělo zabudovaný vlastní multimediální systém, který lze používat samostatně, ale můžete jej spárovat i se svým mobilním telefonem. Teprve pak budete moci využívat opravdu všechny funkce, které nabízí. Pojďme se nyní podívat na to, co velké dotykové obrazovky i software, kterým jsou vybaveny, dokážou.

Navigace a bezpečnost

Základními funkcemi těchto multimediálních systémů je zajištění bezpečnosti a také precizní navigace. Prakticky každý mobilní telefon je dnes připojen k internetu a integrované připojení k internetu s vlastní wi-fi sítí už dnes nabízí také dražší modely aut. Navigace v multimediálním systému je o poznání přesnější a citlivější než ta integrovaná a díky internetu má navíc přehled o případných kolonách, uzavírkách a objížďkách na trase.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Obrazovka multimediálního systému je také propojena s couvacími kamerami či kamerami na zrcátkách, které pokrývají takzvané slepé úhly, tedy prostor, do nichž řidič nevidí. Přestože není vhodné sledovat obrazovku multimediálního systému za jízdy, při parkování nebo vyjíždění z podzemní garáže může být velmi užitečná.

Lepší než handsfree

Kromě toho se vám umí multimediální systém, jak už ostatně jeho název napovídá, za jízdy postarat o zábavu. Když ho propojíte s mobilem, budete jej moci ovládat hlasem a využívat aplikace na přehrávání hudby či poslech podcastů, které máte v mobilu. A budete také moci diktovat zprávy pro své kontakty a posílat je například prostřednictvím WhatsAppu. Multimediální systém je v tomhle ohledu lepší než handsfree sada.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Zvyšuje spotřebu

Nevýhodou pochopitelně je, že aktivní používání multimediálního systému vyžaduje elektřinu, takže v konečném způsobu zvyšuje spotřebu auta. Pokud se tedy snažíte jezdit úsporně, nejlépe uděláte, když multimediální systém vůbec nebudete zapínat. Ten potřebuje elektřinu i v případě, že je v režimu spánku, bude tedy třeba jej úplně vypnout.