Muži je přes sto let a mnozí kritizují, že jako dárek dostal nové auto

Staří lidé za volantem mohou být pohromou. Ne vždy mohou mít dobré reflexy, nehledě na fakt, že počet aut se od dob jejich mládí výrazně zvýšil. A některé předpisy se výrazně upravily. Právě proto jsou mnozí starší lidí za volantem nebezpeční. Často také kvůli svému zdravotnímu stavu. Například u nás by tomuto měla zamezit lékařská prohlídka.

Veterán, kterému je 104 let

Představme si, že se dožijeme stovky. Toto životní jubileum je rozhodně hodno pořádné oslavy. A ještě větší, pokud budeme žít déle. To je příklad muže, kterým je Clint Johnson. Jedná se o veterána z II. světové války a aktuálně mu je 104 let. Jde o skutečně požehnaný věk, který muži mnoho lidí může jenom závidět. Vzhledem k jeho nasazení ve válce jistě zažil i mnoho nepříjemných chvil, ale přesto se dožil takto požehnaného věku.

Zdroj obrázku: Joe Basil Chevrolet

Dostal kritizovaný dárek. Nové auto

Jakousi oslavou tohoto věku měla být pro muže koupě auta. A tak se vydal do dealerství Joe Basil Chevrolet v Buffalu, kde se rozhodl pořídit si nový Chevrolet Sonic (u nás známý pod názvem Aveo). Když přišel do dealerství a to se dozvědělo o tom, že si u nich chce auto koupit válečný veterán, který slaví 104 let, rozhodlo se vedení k nečekanému kroku.

Dealerství se rozhodlo, že Clint Johnson si u nich auto nekoupí, ale že ho dostane. Jako dárek k požehnanému věku, a hlavně za své služby v armádě. Válečný veterán byl pochopitelně s daného daru velmi nadšen a pro salon je to určitě nejstarší zákazník, kterého kdy měl.

Zdroj obrázku: Joe Basil Chevrolet

Mnozí daný dar kritizují

Požehnaný věk muže a velmi zajímavé gesto salonu. Těmto věcem nelze nic upřít. Mnozí ale dar velmi kritizují. Ne proto, že závidí, ale proto, že mají obavy, aby 104 letý muž nebyl pro ostatní účastníky silničního provozu nebezpečný. Mnozí velmi pochybují o jeho schopnostech bezpečně řídit auto a dokonce se objevují i hlasy, že lidé by od určitého věku raději řídit neměli.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora