Na co láká Ženeva? Druhá polovina důvodů, proč vyrazit

Už je to tady. Co? Je to samozřejmě autosalon v Ženevě. Ten by měl, jak je tradicí, přinést celou řadu zajímavých lákadel v podobě premiér. Řadu z nich jsme vám již přestavili v první části našeho článku. V jeho závěru jsme vás i nalákali na několik dalších. Proto se hodí, když právě jimi začneme.

Škoda

Mladoboleslavská automobilka rozhodně nesmí v našem výčtu chybě. Poslední dny se mluví o tom, že by se v Ženevě měl objevit model Škoda Vision X. Zatím se uvolnilo jenom pár fotografií a tak je jasné, že toto bude velmi unikátní akt. Není to ale jediná premiéra, kterou si Škodovka nachystala. Ta druhá bude ale znatelně obyčejnější. To proto, že druhou premiérou má být jenom faceliftovaný model Škoda Fabia. Tedy model spíše levnější, ale zároveň pro běžného návštěvníka jeden z mála dostupných.

Volkswagen

Směr, kterým se Volkswagen v poslední době ubírá, je celkem jasný. Nijak neslevuje na produkci nejoblíbenějších vozů, které jsou navíc doplňovány novinkami ze segmentu SUV. Za sebou již máme premiéru modelu T-Roc, který byl odhalen už v roce 2017. A tak má automobilka pro Ženevu připravenu jenom jednu jedinou premiéru. Dá se ale očekávat, že bude velmi zajímavá. I když se bude jednat o model menší, rozhodně by měl nadchnout. Jeho název je Volkswagen T-Cross.

Mazda

U klasických a běžně dostupných automobilek ještě chvíli zůstaneme. Tentokrát se zaměříme na automobilku Mazda. Ta má v plánu v Ženevě odhalit hned tři premiéry. První bude v podstatě jednou z klasických cest vývoje každé automobilky. Půjde o facelift, a to modelu Mazda 6. Další dvě premiéry už budou podstatně zajímavější, jelikož budou spojeny s možnou blízkou budoucností. Dá se čekávat, že zde bude koncentrace návštěvníků o poznání větší. Co na ně bude čekat? Představení dvou novinek, a to Mazda Vision Concept a dále Mazda Kai Concept.

Mohlo by vás zajímat:  První zkušenosti s Fiatem 500X

Porsche

Pokud vás jako návštěvníka Ženevy budou zajímat spíše unikáty, doporučujeme zamířit ke stánku automobilky Porsche. Ta si sice nachystala jenom jednu premiéru, ale alespoň nebudete muset přemýšlet, kam dříve. Vaše pozornost bude upřena výhradně jenom na model Porsche 911 GT3 RS. Už název celkem jasně napovídá, že půjde o premiéru, která primárně zaujme každého milovníka výkonu a zcela logicky i maximální rychlosti.

Mercedes-Benz

Ten nesmí na žádném prestižním autosalonu chybět. Jelikož se jedná o jednu z výjimečných automobilek, je celkem jasné, že se snaží co nejvíce zaujmout. A tak i premiéra v Ženevě má přilákat mnoho fanoušků. A to z různorodých segmentů. Zatímco jiné prestižní automobilky vsadily jenom na jednoho koně, Mercedes-Benz se rozhodl, že nabídne širokou škálu novinek, které představí právě zde.

Na co se tedy těšit? Začneme popořadě. Nejprve to bude model Mercedes-Benz A. Ten bude následovat model Mercedes-Benz AMG GT4, pro každého milovníka rychlosti. Nezapomínejme ani na omlazení současných modelů. Toto bude reprezentovat faceliftovaný model Mercedes-Benz C. Ani tím ale nekončíme, jelikož hned v závěsu se objeví novinka Mercedes-Benz G. A co se dá považovat jako zlatý hřeb? Rozhodně facelift jednoho z nejluxusnějších aut současnosti. Jistě utušíte, že půjde o Mercedes- Maybach S.

Pininfarina

Potrpíte si na něco jedinečného? Potom jistě víte, že Pininfarina patří mezi nejznámější společnosti v Itálii, které jsou zaměřeny na design. Je tedy jasné, že při tvorbě automobilů se bude po této stránce jednat o naprosté unikáty, na které vydržíte hledět i několik desítek minut. Můžete si to sami vyzkoušet. Stačí, když ke stánku Pininfarina vyrazíte na ženevském autosalonu. Zde bude k vašemu obdivu připravený Pininfarina HK GT Concept, který nenadchne jenom svým designem, ale zaujme také svými parametry.

Mohlo by vás zajímat:  Prodejnost v Číně jí dlouhodobě klesá. Přesto bude vůz Škoda Kamiq GT prodáván jenom tam. Na Evropu zapomeňme

Kia

Už v první části našeho výčtu jsme museli zmínit jednoho korejského zástupce, který se v Evropě dere do popředí. Byl to Hyundai. Sekundovat mu v Ženevě bude jeden hlavních konkurentů, který je také ukázkou toho, že lze produkovat celkem zajímavé a zároveň i levné vozy. Bude to Kia, která ohlásila jednu premiéru. A to osvědčeného modelu, kterým je Kia Ceed. Ten se stal oblíbeným právě pro svůj celkem dobrý poměr cena/výkon.

Land Rover

Co by to bylo za autosalon, pokud by se v něm neobjevilo i něco pro mnohé celkem netradičního. Značku Land Rover určitě není nutné představovat, jelikož její vozy jsou nepřehlédnutelnou součástí nejenom evropských silnic. A bude to právě Ženeva, kde se uskuteční i poměrně zajímavá premiéra modelu, o kterém se po prvních špionážních fotografií začalo mluvit stále aktivněji. Bude to verze Range Rover kupé.

Subaru

I tomuto stánku se doporučujeme vydat, jelikož i zde vás kromě jiného zaujme i pohled do budoucnosti a možný nástin toho, jakým směrem se bude chtít automobilka Subaru ubírat. Podle několika málo fotografií můžeme říci, že představení verze Subaru Viziv Tourer Concept bude určitě hodně zajímavé. Přesvědčte se sami a jistě nám dáte za pravdu.

Zamiřte i tam, kde to příliš neznáte

Čím náš přehled uzavřít? Rozhodně informací o tom, že to nebudou jenom ty nejznámější automobilky, které se budou snažit zaujmout návštěvníky. Nic nezkazíte, pokud zamíříte do prostor těch značek, které příliš neznáte. Rozhodně to nebude na škodu. Vystavovatelů zde bude více než dost a tak by možná byla škoda nevidět třeba GSG Style EV Concept, Italdesign Zerouno Roadster, MAT Stratos, nebo třeba také Morgan Aero GT. Toto jsou naše další tipy, které si rozhodně nenechte ujít, pokud stále toužíte vidět něco mimořádného.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora