Na dálnici natáčel instruktážní video, kvůli agresivní jízdě nakonec sám naboural

Bobby Car 2426781 1920

Nejen v České republice se v autoškole doopravdy řídit nenaučíte, k tomu je třeba najet za volantem tisíce kilometrů. Těch pár půlhodinových lekcí, které jsou ze zákona vyžadovány, stačí tak maximálně na ovládnutí základních postupů při řízení. Někteří lidé se doopravdy řídit naučí s příbuznými nebo přáteli, jiným nezbyde, než využít kondičních jízd v autoškole nebo nějakého obdobného produktu. A řada mladých řidičů s čerstvým řidičákem dnes sleduje instruktážní videa na Youtube.

Video dálničního piráta

Právě instruktážní video natáčel smutný hrdina dnešního článku, byť nebylo tak úplně určené nezkušeným řidičům. Muž se chtěl hlavně pochlubit svým řidičským uměním a ukázat ostatním, jak se na dálnici dá praktikovat rychlá jízda i v případě, že je zde poměrně rušno. Jednoduše řečeno se choval způsobem, pro který v češtině existuje krásné pejorativní sousloví dálniční pirát.

Mohlo by vás zajímat:  Číňané představili prostorné rodinné auto za 150 tisíc. V Evropě ale nebude

Jedna myška, druhá myška

Řidič během jízdy vystřihne hned několik myšek v rychlosti, která dělá z ostatních aut na dálnici pomalu se ploužící šneky. Poslední manévr však nezvládne a nabourá do jednoho auta. Naštěstí jde jen o boční střet, který auto s kamerou sice rozhodí, ale podle všeho nemá fatální následky. Nezbývá než věřit, že stejně dobře z nehody vyvázl i její druhý účastník.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Muž měl štěstí, že jeho chování nezaznamenala žádná hlídka dálniční policie, byť se na něj během vyšetřování okolností dopravní nehody pravděpodobně stejně přijde. Pokud byste něco takového zkoušeli u nás, vězte, že za překročení rychlosti mimo obec, tedy i na dálnici, vám v České republice hrozí tyto postihy:

  • Překročení o 1-10 km/h: 1000 Kč na místě nebo 1500-2500 Kč ve správním řízení
  • Překročení o 11-29 km/h: 1000 Kč na místě nebo 1500-2500 Kč ve správním řízení a 2 trestné body
  • Překročení o 30-49 km/h: 2500 Kč na místě nebo 2500-5000 Kč ve správním řízení a 3 trestné body
  • Překročení o více než 50 km/h: 5000-10000 Kč ve správním řízení, 5 trestných bodů a ztráta řidičáku na 6-12 měsíců
Mohlo by vás zajímat:  Některé věci z autoškoly jsou dnes už nepoužitelné. Přesto podle nich mnozí stále jezdí

 

Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora